Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Lidl wprowadza rewolucyjne zmiany dla klientów sieci. Sieć patrzy w przyszłość i zainwestuje miliony
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 22.11.2023 13:29

Lidl wprowadza rewolucyjne zmiany dla klientów sieci. Sieć patrzy w przyszłość i zainwestuje miliony

Lidl
Lidl wprowadza zmiany dla kierowców, Goniec.pl

Lidl należy do ulubionych sieci handlowych w Polsce i nikogo nie dziwi, że Lidl Polska dokłada wszelkich starań, aby ten stan rzeczy utrzymać jak najdłużej. W świetle nadchodzących w całej Europie zmian zapadła decyzja o zainwestowaniu kolosalnych środków, aby zachęcić klientów do odwiedzania ich sklepów.

Zmiany w Lidlach w całej Polsce. Kierowcy będą zachwyceni

Jak wynika z najnowszych informacji, klientów popularnej sieci czekają wkrótce rewolucyjne zmiany, które wprowadzone zostały z myślą o kierowcach, którzy przyjeżdżają do sklepów całej Polsce na zakupy. O co dokładnie chodzi?

Wkrótce w Europie ma zostać wprowadzony zakaz sprzedaży samochodów spalinowych i Lidl już teraz przygotowuje swoje sklepy z myślą o nadchodzącej przyszłości. Nowe zmiany podyktowane są rosnącą liczbą aut elektrycznych, którymi klienci z całego kraju przyjeżdżają na zakupy.

Lidl z okazji Black Week wywrócił stolik. Sensacyjna oferta na obiekt pożądania

Nowe przepisy nakładają obowiązek instalacji ładowarek. Pojawi się ich całe mnóstwo

Lidl Polska zapowiada, że w ciągu dwóch lat, przy każdym z polskich sklepów Lidl mają zostać zainstalowane ładowarki dla pojazdów elektrycznych. Mówimy tutaj o ponad 800 sklepach w całym kraju - a warto zaznaczyć, że obecnie punkty ładowania znajdziemy przy zaledwie 60 sklepach.

Obecnie z możliwości ładowania samochodu elektrycznego można skorzystać pod zaledwie 60 sklepami Lidl w całym kraju, ale wkrótce ma się to zmienić. Inicjatywa sieci handlowej wynika z przepisów, które nakładają obowiązek instalacji ładowarek na parkingach z ponad 20 miejscami, znajdujących się przy nieruchomościach niebędących obiektami mieszkalnymi.

Obecnie ładowarki przy marketach Lidl są przystosowane do ładowania pojazdów prądem o mocy do 50 kW i wyposażone są w trzy złącza, co pozwala na ładowanie dwóch samochodów jednocześnie. Stacje z dwoma lub jednym złączem umożliwiają ładowanie jednego pojazdu.

Konkurencja nie śpi. Podobny krok planuje również Biedronka

Co ważne, z ładowarek można korzystać wyłącznie w godzinach otwarcia sklepu, tj. od 6:00 do 22:00 i ograniczone jest do jednej godziny. Usługa jest bezpłatna, więc z pewnością wielu klientów korzysta z niej i oszczędza dzięki temu czas i pieniądze. Niestety, zdarza się, że korzystają z niej również kierowcy, którzy nie planują robić zakupów. W związku z tym wkrótce usługa może przestać być darmowa lub może zostać połączona z programem lojalnościowym dla klientów Lidla.

Co ciekawe, nie tylko Lidl postanowił zainwestować w rozwój sieci ładowarek. Podobne kroki podejmuje również Biedronka, która zamierza zainstalować je przy ponad 600 swoich sklepach do końca 2024 roku. Każda ładowarka w sklepach Biedronka umożliwi korzystanie jednocześnie trzem pojazdom.

Tagi: Lidl zakupy