Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ledwo znaleziono ciało Grzegorza Borysa, a Rutkowski znowu jest w akcji! Z samego rana pojawił się komunikat
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.11.2023 10:23

Ledwo znaleziono ciało Grzegorza Borysa, a Rutkowski znowu jest w akcji! Z samego rana pojawił się komunikat

Krzysztof Rutkowski w sprawie Grzegorza Borysa
Krzysztof Rutkowski w sprawie Grzegorza Borysa, fot. Pawel Wodzynski/East News

Za nami trwające osiemnaście dni poszukiwania Grzegorza Borysa. W próbach odnalezienia 44-latka uczestniczyło mnóstwo służb mundurowych z naszego kraju, w tym policja, żandarmeria, a nawet nurkowie. W sprawę zaangażował się również Krzysztof Rutkowski. Wygląda na to, że detektyw nie zamierza zwalniać tempa.

Krzysztof Rutkowki był zaangażowany w sprawę Grzegorza Borysa

Sprawa z 20 października 2023 roku obiła się szerokim echem w mediach. To właśnie wtedy kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała o odnalezieniu ciała swojego sześcioletniego synka Olusia. Chłopczyk miał mieć poderżnięte gardło, a jego mama jako sprawcę wskazała jego ojca - Grzegorza Borysa.

44-latek przez długi czas pozostawał nieuchwytny dla policji. Mężczyzna nie tylko był zawodowym żołnierzem, ale też bardzo pasjonał się survivalem, dzięki czemu wiedział, jak przetrwać w trudnych warunkach. Przez ponad dwa tygodnie szukano go na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

W sprawę zaangażował się również sam Krzysztof Rutkowski, który nie tylko osobiście pojechał do Gdyni, ale też dzielił się swoimi wskazówkami w sprawie śledztwa.

Maja Rutkowski wyznacza ogromną nagrodę za "głowę" Grzegorza Borysa! Przy okazji ujawniła pilnie strzeżone działania

Krzysztof Rutkowski zabrał głos po śmierci Grzegorza Borysa

Wczoraj 6 listopada pomorska policja poinformowała o odnalezieniu zwłok mężczyzny w leżącym na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i przeszukiwanym zbiorniku wodnym Lepusz. I choć początkowo nie byliśmy pewni, czy wyłowione ciało to poszukiwany 44-latek, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku potwierdziła odnalezienie ciała Grzegorza Borysa.

Krótko po oficjalnym komunikacie gdyńskiej policji głos w sprawie zabrał Krzysztof Rutkowski, który podziękował wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Fani nie kryli oburzenia faktem, że detektyw próbował przypisać sobie sukces funkcjonariuszy z Pomorza.

Po 18-stu dniach od tragedii, która wstrząsnęła całą Polską i nie tylko, dziś w zbiorniku wodnym Lepusz zostało odnalezione ciało Grzegorza Borysa. Dziękujemy Wam za wiele informacji w tej sprawie jak również deklaracji bezpośrednio zaangażowania się w poszukiwania Grzegorza Borysa - napisał Krzysztof Rutkowski na Instagramie

Po odnalezieniu ciała Grzegorza Borysa Krzysztof Rutkowski nie zwalnia tempa

Wszystko wskazuje na to, że popularny polski detektyw nie zamierza odpoczywać i krótko po odnalezieniu ciała poszukiwanego przez służby 44-latka, postanowił zaangażować się w kolejny projekt. Tym razem celem Krzysztofa Rutkowskiego jest odnalezienie koparek oraz lawet, które skradziono w nocy z 3 na 4 listopada 2023 roku.

Żona gwiazdora - Maja Rutkowski zamieściła specjalny post na swoim profilu na Instagramie, za pomocą którego prosi o pomoc każdego, kto ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

W nocy z 3 na 4 listopada 2023 roku, w miejscowości Lutomiersk przy ulicy Piłsudskiego, doszło do kradzieży dwóch minikoparek oraz dwóch lawet z bazy firmy specjalizującej się w ziemnej instalacji  przewodów elektrycznych. Skradzione maszyny to minikoparka Cat 301,8 z roku 2021 oraz minikoparka Cat 301,7 z roku 2017 o łącznej wartości 200 000 zł.