Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Który samochód nie pasuje do reszty? Najbystrzejsi znajdują go w 10 sekund
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 03.02.2024 19:56

Który samochód nie pasuje do reszty? Najbystrzejsi znajdują go w 10 sekund

Canva/jhengyaolin, Który samochód nie pasuje do reszty?
Fot. Canva/jhengyaolin, Który samochód nie pasuje do reszty?

Ta zagadka logiczna pozwoli ci rozruszać szare komórki. Warto wykonywać takie ćwiczenia dla głowy, chociaż dwa razy w tygodniu. Dzięki temu dłużej będziemy mogli cieszyć się świetną pamięcią. Ta zagadka sprawia każdemu sporo trudności. Na obrazku widzimy parking, na którym znajduje się wiele samochodów. Jednak jeden z nich nie pasuje do reszty. Który?

Logiczne zagadki

Z czasem ludzki mózg, tak jak całe ciało, zaczyna się starzeć. Wówczas wolniej przyswaja wiedzę, a w jego pamięci pojawiają się spore luki. Chcesz temu zapobiec? Musisz zatem wypróbować ten sposób, który pozwoli ci podszkolić szare komórki i zmusić je do ćwiczeń. Wystarczy raz na jakiś czas zafundować im fitness dla mózgu. Na czym on polega?

Możesz postawić na puzzle, krzyżówkę czy sudoku, ale równie dobrze sprawdzają się zagadki na spostrzegawczość. Jedną z nich masz przed sobą. Ustaw sobie stoper i sprawdź, jak szybko jesteś w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

To był cios. Mało kto zna ten szczegół z życia Anny Grodzkiej. Sama dowiedziała się o tym przypadkowo!

Które samochód nie pasuje do reszty?

Na parkingu, szczególnie przed galeriami zawsze jest dużo samochód. Każdy z nich jest nieco inny, jednak na tym obrazku to tylko jeden szczególnie rzuca się w oczy. Warto jednak mocno się skupić, gdyż zadanie wydaje się łatwe tylko z pozoru.

Od razu zaznaczymy, że wszystkie auta stoją w przepisowych miejscach, więc możesz sobie odpuścić poszukiwanie samochodu, który powinien otrzymać mandat. Chodzi o coś zupełnie innego.

Zagadka dla bystrzaków

Możemy zdradzić, że z zagadką są w stanie uporać się wszyscy, jednak tylko prawdziwe bystarzaki robią ro w mniej niż 10 sekund. Czy domyślasz się, w którym rzędzie znajduje się “felerne” auto?

Odpowiedź jest naprawdę prosta. Chodzi o samochód dostawczy, w kolorze białym, który jest ewidentnie największy ze wszystkich. Czy już go widzisz?

Który samochód nie pasuje do reszty?
Fot. Canva/jhengyaolin, Który samochód nie pasuje do reszty?
Tagi: zagadka