Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kotys rozkochał w sobie 24-latkę. Niewielu wie o jego podbojach
Maja Szewczak
Maja Szewczak 12.02.2024 12:20

Kotys rozkochał w sobie 24-latkę. Niewielu wie o jego podbojach

Ryszard Kotys
Ryszard Kotys rozkochał w sobie 24-latkę. Mało kto wiedział o jego miłosnych podbojach/fot.KAPIF

Ryszard Kotys był polskim aktorem, który największą sympatię zyskał dzięki serialowi “Świat według Kiepskich”, w którym razem z ekranową partnerką Renatą Pałys potrafił rozśmieszyć każdego widza. Aktor niestety zmarł w 2021 roku, kiedy wykryto u niego infekcję COVID-19. Wiadomo, że był dwukrotnie żonaty. Kotys rozkochał w sobie 24-latkę. Jak para się poznała? 

Śmierć Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys odszedł 27 stycznia 2021 roku. Aktor już kilka lat wcześniej trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc i obecności płynu w jamie opłucnej. Pod koniec życia musiał zmagać się również z demencją oraz problemami z poruszaniem się. Do tego doszedł również COVID-19 i aktor zmarł po kilku dniach pobytu w szpitalu. 

Śmierć aktora wywołała wiele emocji zarówno wśród widzów, jak i kolegów po fachu. Andrzej Grabowski ze wzruszeniem wspomniał Kotysa w rozmowie z “Faktami”. 

On nie zgrywał się w tych rolach, on był tą postacią, którą grał. Nikt nie zastąpi Ryśka. Panie Paździoch, nie był pan mendą ani wrzodem na zdrowym organizmie narodu - wyznał Grabowski

Pieczka miał słodki sekret, który znali tylko najbliżsi. Jaki?

Życie prywatne Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys był dwukrotnie żonaty. Pierwszą wybranką aktora była Barbara Wojtkowska, z którą poznał się w pracy, gdy kobieta była jeszcze studentką ASP. Od razu się w sobie zakochali, a uczucie kwitło z dnia na dzień. W końcu podjęli decyzję o ślubie i nie długo potem doczekali się syna, Piotra. W pewnym momencie ich małżeństwo się niestety rozpadło i po 20 latach związku wzięli rozwód.

Jednak Kotys poznał drugą miłość życia, z którą się ożenił w latach 80. Aktor doczekał się z nią swojego kolejnego syna Eryka. Choć nie chętnie dzielił się informacjami na temat swojego życia prywatnego, zawsze powtarzał, że rodzina jest dla niego najważniejsza. 

fot.KAPIF

Ryszard Kotys rozkochał w sobie 24-latkę

Ryszard Kotys nigdy nie chwalił się, że jego druga żona jest od niego młodsza o 26 lat, jednak któregoś dnia prawda wyszła na jaw. Aktorowi wcale nie przeszkadzał ten fakt i przyznał, że nie widział żadnej różnicy w związku z kobietą w młodszym wieku. W wywiadzie dla “Twojego Imperium”zażartował, że różnica polega jedynie w wydawaniu pieniędzy. 

Aktor poznał  swoją drugą żonę, Kamilę Sammler, podczas jednego z festiwali teatralnych w Opolu. W rozmowie z “Dziennikiem Łódzkim” wspomniał niegdyś ten moment. 

Tam zobaczyłem pierwszy raz Kamilę. Obejrzałem ją na scenie, zostałem jej przedstawiony. Ale ta nasza znajomość tak naprawdę zaczęła się w Łodzi - powiedział Kotys

Para poznała się w łódzkim teatrze im. Stefana Jaracza. 24-letnia Kamila Sammler, była świeżo upieczoną absolwentką szkoły teatralnej… a aktor miał wówczas już 50 lat. Zakochani zamieszkali razem zaledwie miesiąc po pierwszej randce, co stało się źródłem wielu plotek na ich temat. Zakochani puszczali je mimo uszu i na złość wszystkim przeżyli ze sobą wiele szczęśliwych  lat. W 1987 roku zostali rodzicami Eryka, a niedługo później zdecydowali się w końcu sformalizować swój związek i stanęli na ślubnym kobiercu.

fot.KAPIF