Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > "Korona królów", "M jak miłość": Nie żyje Maciej Grzybowski
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 16.02.2024 18:46

"Korona królów", "M jak miłość": Nie żyje Maciej Grzybowski

Maciej Grzybowski
Nie żyje Maciej Grzybowski. Fot. kadr z serialu "Bodo", prod. TVP, wyd. 2016 r., TVP VOD

Środowisko krajowej kinematografii obiegła smutna wieść o śmierci jednego z jej cenionych przedstawicieli. Zmarły aktor regularnie pojawiał się w popularnych produkcjach TVP. Z jakich tytułów kojarzą go widzowie?

"Zaszczytem było pracować z Tobą". Zmarł popularny aktor

Artysta został pożegnany m.in. przez pracowników kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. W zamieszczonym w sieci kilkuzdaniowym życiorysie wspomniano, że w Kaliszu uzdolniony aktor zadebiutował już w wieku 23 lat. Wystąpił wówczas w spektaklu "Henryk VI na łowach".

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł Reżyser, Pedagog, wieloletni Dyrektor, a przede wszystkim wspaniały, nieodżałowany Aktor. Macieju, zaszczytem było pracować z Tobą w jednym Zespole. Łączymy się w żalu z Rodziną, Przyjaciółmi i Widzami - czytamy na Facebooku placówki.

Rozpacz w "Twoja twarz brzmi znajomo". Odeszła tak młodo

Zmarł ceniony polski aktor. Występował nie tylko w "M jak miłość"

Po raz ostatni na scenie zagrał 60 lat później jako Norman w "Nad Złotym Stawem". Między tymi sztukami minęło 6 dekad, podczas których angażował się nie tylko w życie teatralne, ale także przedsięwzięcia filmowe i telewizyjne. "Korona Królów" i "M jak miłość" to tylko niektóre z produkcji, w jakich można go było oglądać. Gdzie jeszcze?

Maciej Grzybowski w 1983 roku wystąpił w filmie “Akademia Pana Kleksa”, a dokładniej w "Przygodach księcia Mateusza". W jego bogatym portfolio można znaleźć także "Królową Bonę", "Kamienie na szaniec" i całą plejadę seriali, nie tylko tych realizowanych pod egidą TVP.

Nie żyje Maciej Grzybowski. Zagrał w wielu popularnych serialach

Zmarły Maciej Grzybowski w telenoweli "Samo życie" (Polsat) wcielał się w wuja Ryszarda Majewskiego, pojawił się także w "Klanie", "Na Wspólnej" (TVN) i "Plebanii". Odbiorcy, którzy niekoniecznie lubują się w serialach obyczajowych, mogą pamiętać go także z “Prawa Agaty” (TVN), “Komisarza Alexa” i produkcji "Bodo" z 2016 roku. 

Maciej Grzybowski odszedł 16. lutego 2024 roku w wieku 81 lat, na cztery dni przed swoimi kolejnymi urodzinami. Na razie nie jest znana bezpośrednia przyczyna śmierci artysty.

Maciej Grzybowski
Nie żyje Maciej Grzybowski. Fot. kadr z serialu Komisarz Alex, prod. TVP, wyd. 2013 r., TVP VOD
Tagi: Nie żyje