Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Co zrobił król Karol III, gdy dowiedział się, że Elżbieta II umiera? Wystarczył jeden telefon
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 16.09.2022 17:37

Co zrobił król Karol III, gdy dowiedział się, że Elżbieta II umiera? Wystarczył jeden telefon

Karol
HENRY NICHOLLS/AFP/East News

Karol zareagował błyskawicznie, gdy dowiedział się, że jego matka Elżbieta II wkrótce odejdzie z tego świata. Korespondent Newsweeka opowiedział, co zrobił monarcha, gdy pojawiły się smutne informacje.

W Dumfries House, w którym przebywał Karol w momencie, gdy pojawiły się przykre doniesienia o stanie zdrowia królowej, zapanowała bardzo nieprzyjemna atmosfera.

Karol dowiaduje się, że królowa umrze

Jeszcze miesiąc temu z pewnością nikt nie spodziewał się, że o Elżbiecie II będziemy dziś mówili w czasie przeszłym. Królowa odeszła w czwartek 8 września pozostawiając w rozpaczy swoich bliskich i cały naród brytyjski.

Ciągłość władzy musi jednak trwać, a proklamacja "umarł król, niech żyje król" musi zostać wygłoszona. Miejsce swojej matki zajął jej najstarszy syn Karol, który od teraz znany jest jako król Karol III.

O tym, że Elżbieta II wkrótce umrze monarcha dowiedział się przebywając w Dumfries House w hrabstwie Ayrshire w Szkocji, gdzie towarzyszyła mu jego małżonka Camilla. Władca przebywał w swoim biurze.

W pokoju obok pracowała ekipa reporterska na czele z Jenną Bush Hager - dziennikarką i córką byłego prezydenta USA George'a Busha. Właśnie rozpocząć miał się wywiad z żoną księcia, gdy nagle atmosfera zaczęła się zagęszczać.

Natychmiastowa reakcja Karola

Korespondent Newsweeka Jack Royston ściśle współpracujący z Bush Hager opowiedział na antenie True Royalty TV o tym, co działo się w Dumfries House, gdy pojawiła się informacja o złym stanie zdrowia królowej.

Nagle w korytarzu rozległ się tupot szybkich, nerwowych kroków. W pewnym momencie jedna z osób odpowiadających za organizację w Dumfries House weszła do pokoju, w którym przeprowadzany miał być wywiad.

Poinformowała, że trwa rozmowa telefoniczna i poprosiła o zachowanie bezwzględnej ciszy. Chwilę później Karol w towarzystwie swojej małżonki wsiadł do podstawionego helikoptera i odleciał w kierunku zamku Balmoral.

Przyszły król zdążył pożegnać się ze swoją matką. Wraz z Camillą czuwał przy jej łożu aż do ostatnich chwil Elżbiety II.

Artykuły polecane przez Goniec.pl;

Źródło: dailystar.co.uk