Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jakie wykształcenie ma Marcin Hakiel? Wielu fanów może być zaskoczonych
Monika Majko
Monika Majko 16.03.2022 16:46

Jakie wykształcenie ma Marcin Hakiel? Wielu fanów może być zaskoczonych

hakiel
www.instagram.com/marcinhakiel

W 2005 roku Marcin Hakiel dołączył do tancerzy programu "Taniec z Gwiazdami", a w drugiej edycji show poznał Katarzynę Cichopek, z którą stworzył jedną z najbardziej medialnych par polskiego show-biznesu ostatnich lat. Nie wszyscy fani wiedzą jednak, że znany tancerz i właściciel szkół tańca przez wiele lat kształcił się w zupełnie innym kierunku. Wykształcenie Marcina Hakiela może być dla niektórych wielbicieli jego talentu sporym zaskoczeniem.

Marcin Hakiel w "Tańcu z gwiazdami" najpierw partnerował Katarzynie Skrzyneckiej, a w drugiej edycji show stworzył wyjątkowo udany duet z Katarzyną Cichopek. Wkrótce okazało się, że para świetnie dogaduje się także poza salą treningową, a w 2008 roku aktor i tancerka stanęli na ślubnym kobiercu.

Wykształcenie Marcina Hakiela jest dalekie od zawodu tancerza

W 2008 roku znany tancerz ukończył również studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Gdańsku. Marcin Hakiel wybrał kierunek daleki od tańca, którym zajmował się przez większość swojego życia.

Były gwiazdor "Tańca z gwiazdami" ukończył studia na kierunku finanse i bankowość. Marcin Hakiel ma za sobą również studia w Helsinkach. W międzyczasie tancerz wciąż szlifował swoje umiejętności taneczne w klubie "Perfekt" w Gdańsku, pod okiem Piotra Czarneckiego.

W swojej karierze tanecznej Marcin Hakiel nie sięgnął po najwyższe trofea, jednak ma na koncie kilka sukcesów. Zajął 12. miejsce na mistrzostwach świata w 2001 roku oraz 5. miejsce w Pucharze Europy w 2004 roku. Dodatkowo w 2007 roku tancerz wraz z Katarzyną Cichopek reprezentował Polskę w 1. Konkursie Tańca Eurowizji w Londynie.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel ogłosili swoje rozstanie

Dziś Marcin Hakiel jest właścicielem dobrze prosperujących szkół tańca w Warszawie. Jego małżeństwo z Katarzyną Cichopek nie przetrwało jednak próby czasu i kilka dni temu para publicznie ogłosiła swoje rozstanie. Aktorka i tancerz doczekali się dwójki dzieci i ze względu na dobro syna i córki zaapelowali o uszanowanie ich rodzinnej prywatności.

Podjęliśmy razem decyzję o rozstaniu. [...] Mamy cudowne dzieci i ze względu na nie, prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Jest to jedyne nasze oświadczenie w tej kwestii i nie będziemy tego komentować - ogłosili wspólnie Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl