Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Halina Frąckowiak cudem uszła z życiem, miała poważny wypadek. Odłamki wraku wbiły się w jej twarz
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 28.11.2023 16:20

Halina Frąckowiak cudem uszła z życiem, miała poważny wypadek. Odłamki wraku wbiły się w jej twarz

Halina Frąckowiak
KAPiF/Wojciech Olkusnik/East News;Halina Frąckowiak cudem uszła z życiem, miała poważny wypadek

Choć Halina Frąckowiak należy do grona najbardziej rozpoznawalnych piosenkarek i może pochwalić się niebywałym talentem, to jednak życie jej nie rozpieszczało. Mierzyła się z pobytem ukochanego w więzieniu, wypadkiem, z którego cudem uszła z życiem i tragiczną śmiercią męża.

Halina Frąckowiak - 60 lat na scenie

Nie da się ukryć, że Halina Frąckowiak jest właścicielką urokliwego głosu, który zaprowadził ją na szczyt muzycznej kariery. Debiutowała w 1963 roku, jako szesnastolatka, na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie konkurowała ze znakomitymi artystami, tj. Czesławem Niemenem, Zdzisławą Sośnicką czy Tadeuszem Nalepą. 

Przez lata zdobyła liczne nagrody, które były uhonorowaniem jej pracy twórczej. Wylansowała wiele znakomitych hitów, m.in. “Papierowy księżyc”, “Bądź gotowy dziś do drogi” czy “Za mną nie oglądaj się”. Choć w kwietniu skończyła 76 lat, nadal występuje na scenie i dodatkowo udziela się charytatywnie.

Halina Frąckowiak ujawniła prawdę o Opolu. Ostrzegła młode piosenkarki

Miłosne dramaty Haliny Frąckowiak

Pierwszym mężem Haliny Frąckowiak był Krzysztof Bukowski. Poznała go jeszcze jako młoda dziewczyna. Zrezygnowała dla niego z półrocznego wyjazdu do Włoch. Choć uchodzili za niemal idealną parę, ostatecznie ich relacja rozpadła się i rozwiedli się po 7 latach małżeństwa.

Drugim mężem artystki został dziennikarz Józef Szaniawski. Doczekali się narodzin syna, któremu dali imię Filip. Niestety wokalistka nie miała pojęcia, że jej ukochany działa w opozycji i współpracuje z Radiem Wolna Europa. Dowiedziała się o tym dopiero wtedy, gdy mężczyzna został aresztowany, a następnie osadzony w więzieniu. Władze skonfiskowały majątek Haliny Frąckowiak, twierdząc, że jest to dorobek poszpiegowski.

Ostatecznie małżeństwo wokalistki i dziennikarza rozpadło się. Mimo to jego śmierć bardzo zabolała artystkę. W 2012 roku Józef Szaniawski wybrał się w Tatry. Postanowił, że uda się na dość wyczerpującą trasę prowadzącą przez Świnicę i trudną przełęcz Zawrat. Prawdopodobnie podczas tej wyprawy poślizgnął się i spadł. Niestety nie udało się go uratować.

Halina Frąckowiak
KAPIF; Halina Frąckowiak cudem uszła z życiem, miała poważny wypadek

Tragiczny wypadek, w którym ucierpiała Halina Frąckowiak

To nie koniec trudnych wydarzeń, z którymi przyszło mierzyć się artystce. Halina Frąckowiak na początku 1990 roku w drodze na koncert, który miał się odbyć w Gorzowie Wielkopolskim, uległa bardzo poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. W stanie krytycznym trafiła do szpitala, a obrażenia, jakich doznała, były ogromne. Jej twarz była pokaleczona odłamkami szkła, jednak najgorzej wyglądały nogi artystki. Obie były połamane, groziła jej nawet amputacja dolnych kończyn.

Wokalistka w szpitalu spędziła kilka miesięcy, gdzie walczyła o powrót do zdrowia i sprawności. Poddała się również długotrwałej rehabilitacji, która przyniosła niesamowite skutki. Po latach Halina Frąckowiak wyjawiła, że nie chciała jechać na ten koncert, ponieważ podpowiadał jej to wewnętrzny głos, który ostatecznie zignorowała.

Halina Frąckowiak
KAPIF; Halina Frąckowiak cudem uszła z życiem, miała poważny wypadek

Źródło: ShowNews

Syn Haliny Frąckowiak zaangażował się w politykę. Chce odpłacić się za krzywdy ojca?
Halina Frąckowiak
Halina Frąckowiak
Syn Haliny Frąckowiak jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości, zaangażowanym w proces dekomunizacji. Jego działalność może być poczytywana jako chęć zadośćuczynienia za krzywdy, które spotkały go w dzieciństwie. Dzieciństwo syna Haliny Frąckowiak to istny dramat. Jako mały chłopiec nie mógł nacieszyć się obecnością ojca, który został aresztowany przez komunistyczną władzę. Syn Haliny Frąckowiak w PiS Halina Frąckowiak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek. Przeboje takie jak "Bądź gotowy do drogi", "Papierowy księżyc", czy "Serca gwiazd" na stałe wpisały się w kanon muzyki rozrywkowej. W ostatnim czasie wokalistka zrezygnowała z pokazywania się w mediach. Tym większą gratką dla jej fanów było ogłoszenie, że gwiazda wystąpi podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Jej show przeszło do historii. Występ na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej promował w swoich mediach społecznościowych syn piosenkarki, Filip Frąckowiak. 42-latek z dumą zapraszał swoich obserwatorów do oglądania opolskiego koncertu. Niewielu ma świadomość, że sam mężczyzna również jest osobą publiczną. Pełni funkcję radnego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i jest bardzo zaangażowany politycznie. Trudne dzieciństwo Filipa FrąckowiakaFilip Frąckowiak miał zaangażować się w proces dekomunizacji, co nie dziwi zważywszy na historię jego dzieciństwa i to, jak bardzo skrzywdził go poprzedni system. Mężczyzna jest owocem miłości Haliny Frąckowiak i Józefa Szaniawskiego. Na świat przyszedł w 1980 r., ale jako dziecko mógł cieszyć się swoim tatą zaledwie pięć lat. W 1985 r. Szaniawski został bowiem aresztowany i skazany pod pretekstem rzekomej współpracy z CIA. Na wolność wyszedł dopiero po upadku systemu, kiedy Filip Frąckowiak był już dorosłym mężczyzną. Można wyobrazić sobie jedynie, jakie poczucie niesprawiedliwości miało przez dekadę jego dziecko. Syn Haliny Frąckowiak zaangażował się w pracę dziennikarską. Po czasie zdecydował jednak rozpocząć działalność polityczną. Dziś jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości i radnym m. st. Warszawy. Artykuły polecane przez Goniec.pl:Córka Maryli Rodowicz ma nietypowy zawód. Nie uległa namowom matki i nie poszła w innym kierunkuBohdan Łazuka ma poważny problem. Gwiazdor skarży się na jedną rzecz, "bardzo za nimi tęsknię"Katarzyna Cichopek bawiła się na weselu w bardzo miłym towarzystwie. Fani zwrócili uwagę na jeden szczegółŹródło: plejada.pl
Czytaj dalej
Edward Hulewicz zmarł w hospicjum na raka. Halina Frąckowiak wspomina zmarłego przyjaciela.
Halina Frąckowiak wspomina zmarłego przyjaciela. Edward Hulewicz zmarł w hospicjum na raka
Halina Frąckowiak wspomina zmarłego przyjaciela. Edward Hulewicz zmarł w hospicjum na raka
W niedzielę 4 września po długiej walce z nowotworem zmarł Edward Hulewicz. Gwiazdor polskiej estrady znacznie osłabł po przebytym pod koniec lipca COVID-zie i zmarł podczas pobytu w hospicjum. W rozmowie z Super Expressem wspominała go znana przyjaciółka - Halina Frąckowiak.Edward Hulewicz miał 84 lata. W trakcie swojej kariery wylansował takie hity jak "Za zdrowie pań", "Siała baba mak" czy "Bo życie jedno mam". Od lat zmagał się z chorobą nowotworową, ale mimo problemów starał się być czynny zawodowo.
Czytaj dalej