Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Gwiazdor mediów publicznych trafił do szpitala! Jego stan jest bardzo poważny
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 26.11.2023 16:25

Gwiazdor mediów publicznych trafił do szpitala! Jego stan jest bardzo poważny

Jerzy Jachowicz
canva; Znany polski dziennikarz miał zawał

Znany polski dziennikarz doznał rozległego zawału serca. Jak przekazał za pośrednictwem social mediów Krzysztof Świątek, pracownik mediów przebywa obecnie w szpitalu, jednak czuje się już znacznie lepiej. 

Jerzy Jachowicz doznał zawału

Dziennikarz Jerzy Jachowicz doznał rozległego zawału, a w następstwie trafił do szpitala. O wszystkim poinformował Krzysztof Świątek, który jest redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24.

Zadzwonił do mnie Jurek Jachowicz z informacją... Że przebywa w szpitalu po rozległym zawale serca… Jest już lepiej. Żartował, by informację przekazać, bo "chce zostać szefem Europejskiej Agencji Informacyjnej, która z pewnością powstanie". Zapewniłem Jurka o naszym wsparciu" - przekazał Krzysztof Świątek.

Sylwia Peretti przerwała milczenie. Opublikowała wzruszające nagranie ze zmarłym synem. "Listy od istot, które tak bardzo na Ciebie czekają..."

Kim jest Jerzy Jachowicz?

Jerzy Jachowicz w maju br. skończył 85 lat. W Polskim Radiu od kilku lat prowadzi całotygodniową audycję “Przekładaniec Jachowicza” na antenie PR24. Od 11 lat pisze felietony do tygodnika “Sieci”. A jak wyglądała jego kariera przed laty?

W latach 1989-2005 był dziennikarzem “Gazety Wyborczej”. Pracował także w tygodniku “Newsweek Polska”, a od 2006 roku był pracownikiem “Dziennika”. Od 2008 roku na antenie Programu III Polskiego Radia można było go usłyszeć w porannym wydaniu audycji “Zapraszamy do Trójki”, gdzie prowadził cykl “Z Archiwum Jerzego Jachowicza”. Do końca 2010 roku współpracował z portalem informacyjnym Telewizji Polskiej działającym w sieci.

Jerzy Jachowicz prekursorem polskiego dziennikarstwa śledczego

Jerzy Jachowicz określany jest jako jeden z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. 11 listopada 2017 roku został oznaczony przez Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski. 

Otrzymał go za znakomite i wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, a także za niebywałe osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i publicystycznej. Rok później został nagrodzony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Tagi: Szpital