Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Eurowizja Junior: Maja Krzyżewska miała łzy w oczach. Za jej plecami pojawiło się nagle coś niebywałego
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 26.11.2023 17:09

Eurowizja Junior: Maja Krzyżewska miała łzy w oczach. Za jej plecami pojawiło się nagle coś niebywałego

Maja Krzyżewska
fot. facebook.com; Eurowizja Junior: Maja Krzyżewska

Już dzisiaj o 16 na TVP rozpoczęła się kolejny finał Eurowizji dla dzieci. Naszą reprezentantką została Maja Krzyżewska, która ma sporą szansę na wygraną. Dziewczyna zmierzy się z reprezentantami z 16. krajów. Jaką piosenkę wykona? 

Kim jest Maja Krzyżewska?

Maja Krzyżewska to reprezentantka polski na tegorocznym finale Eurowizji Junior. Dziewczynka już miała okazję poznać swoją konkurencję, a o 16:00 odbędzie się transmisja muzycznego show. Wszyscy mają nadzieję, że uda jej się wygrać lub zdobyć wysoką pozycję.

Dziewczynka ma 12 lat i pochodzi z Szeszupka - miejscowości bardzo małej. Udało jej się pojawić w hitowym programie “The Voice Kids”, gdzie spróbowała swoich sił. Była wówczas w drużynie Cleo. Teraz powalczy o coś bardzo cennego. 

Wśród polskich gwiazd Eurowizji w ubiegłych latach pojawiły się m.in.: Viki Gabor, Roksana Węgiel czy Sara James, które po tym występie zyskały szansę na wielką karierę.

Córka Ireny Santor nie żyje. Niemal nikt nie wiedział o tragedii legendy polskiej sceny. Wiele przeszła

Polka na Eurowizji Junior

21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się w Nicei, a koncert organizuje Europejska Unia Nadawców i francuski nadawca France Televisions. W konkursie bierze udział 16 państw.

Polskę reprezentuje znakomita Maja Krzyżewska. Wystąpiła jako 9. uczestniczka i zaśpiewała balladę pt. “I just need a friend”, która, jak się okazuje, była poświęcona jej doświadczeniom i marzeniom. Młoda piosenkarka podczas swojego występu miała na sobie fantazyjną jasną sukienkę i urocze loki, które okalały jej młodziutką buzię.

Reprezentantka Polski zaśpiewała początkowo w dwóch językach: polskim oraz angielskim. Następnie mogliśmy usłyszeć fragment jej utworu, zaśpiewany po ukraińsku.

Występ na miano gwiazdy?

Mai Krzyżewskiej towarzyszyło grono znakomitych młodych tancerzy, którzy w każdym kroku wpierali artystkę, zapewniając widzom niesamowite widowisko. Nie zabrakło również pirotechniki i pokazów sztucznych ogni.

Występ młodej piosenkarki uświetniły dodatkowo zdjęcia ukazujące się tuż za nią na telebimie. Widać było na nich samą artystkę w czasie, gdy była jeszcze malutkim dzieckiem. Były to ewidentnie fotografie rodzinne, z prywatnego archiwum. Ten krok mógł u niektórych wywołać niemałe wzruszenie.