Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Eurowizja 2022. Krystian Ochman zaśpiewał wspólnie z ukraińskimi muzykami. Jest nagranie
Monika Majko
Monika Majko 10.05.2022 21:31

Eurowizja 2022. Krystian Ochman zaśpiewał wspólnie z ukraińskimi muzykami. Jest nagranie

chman
Youtube.com/Bądźmy Razem. TVP

W tym roku nasz kraj na Eurowizji będzie reprezentował Krystian Ochman. Do sieci właśnie trafiło nagranie polskiego wokalisty, który wspólnie z ukraińskim zespołem Kalush Orchestra wykonał ich konkursowy utwór pt. "Stefania".

W tym roku Eurowizja będzie się składać z trzech koncertów. Półfinały międzynarodowego konkursu odbędą się 10 i 12 maja, a wielki finał 14 maja. Krystian Ochman zaprezentuje się na scenie konkursu w czasie drugiego półfinału. O wejście do ścisłej czołówki będzie rywalizował z reprezentantami m.in. Czech, Belgii, Izraela, Gruzji i Malty.

Eurowizja 2022. Krystian Ochman zaśpiewał wspólnie z reprezentantami Ukrainy

Z kolei w pierwszym półfinale o wejście do finału walczyć będzie zespół Kalush Orchestra z Ukrainy. W serwisie YouTube.com opublikowano nagranie ze wspólnego, ulicznego występu polskiego wokalisty i ukraińskich muzyków.

Krystian Ochman i Kalush Orchestra na ulicach Turynu wykonali razem utwór pt. "Stefania", z którym ukraińska grupa wystąpi na tegorocznej Eurowizji. Wspólny występ muzyków z Polski i Ukrainy miał również symboliczne znaczenie.

- To bardzo symboliczne, bo Polska była po naszej stronie od początku inwazji, na pełną skalę. Dziękujemy Ci Polsko z głębi naszych ukraińskich serc - skomentował nagranie jeden z poruszonych internautów z Ukrainy.

- Prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy - dodała kolejna użytkowniczka youtuba.

- O to właśnie chodzi w Eurowizji - podsumował jeszcze inny fan występu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl