Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Edyta Wojtczak była gwiazdą TVP. Wyznała prawdę o swojej emeryturze, ledwo wiąże koniec z końcem
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 01.07.2022 11:55

Edyta Wojtczak była gwiazdą TVP. Wyznała prawdę o swojej emeryturze, ledwo wiąże koniec z końcem

edyta wojtczak tvp
TRICOLORS/East News

Edyta Wojtczak była jedną z najpopularniejszych prezenterek TVP. Dziś musi żyć z wyjątkowo niskiej emerytury. Gwiazda mieszka samotnie w lokalu w centrum stolicy.

To przykre, że dziennikarka tego formatu musi mierzyć się dziś z trudną sytuacją finansową. Znany dziennik poinformował, że kwota jej emerytury nie wystarcza na godne życie.

Edyta Wojtczak w trudnej sytuacji

Edyta Wojtczak to obok Bogumiły Wander i Krystyny Loski, jedna z największych legend Telewizji Polskiej. Ceniona spikerka przez wiele lat towarzyszyła Polkom i Polakom w ich domach, będąc stale obecną na ekranie.

Edyta Wojtczak
Edyta Wojtczak

Niestety, w jej życiu prywatnym nie układało się tak dobrze, jak w pracy zawodowej. W 1969 r. wyszła za mąż, ale w 1981 r. jej ukochany niespodziewanie wrócił do Stanów Zjednoczonych i postanowił tam zostać.

W swojej autobiografii Edyta Wojtczak przyznała, że wówczas zawalił jej się świat. Dziennikarka nie wyszła za mąż po raz wtóry, a dziś żyje samotnie w mieszkaniu położonym w centrum Warszawy.

Choć gwiazda z pewnością zasłużyła na luksusy, ciężko powiedzieć, by obecnie w nie opływała. Media donoszą, że dziennikarka żyje tylko z emerytury, która - na dodatek - jest bardzo niska.

Niska emerytura gwiazdy TVP

Edyta Wojtczak przepracowała w TVP blisko 40 lat, ale dziś nie może pochwalić się godziwym wynagrodzeniem za to, że przez tyle czasu cieszyła widzów swoją obecnością na ekranie. W rozmowie z "Super Expressem" wyjawiła, jaka jest kwota jej "finansowego wsparcia".

W 2017 r. były to zaledwie dwa tysiące złotych. Mimo to dziennikarka okazała się optymistką i nie narzekała, tłumacząc reporterowi dziennika, że inni mają "jeszcze mniej".

Według wyliczeń "Super Expressu" dziś po waloryzacji emerytur, suma świadczenia, które otrzymuje Edyta Wojtczak, powinna wzrosnąć do ok. dwóch tysięcy czterystu złotych. Wciąż wydaje się to znacznie mniej, niż w naszym mniemaniu powinno przysługiwać gwieździe o tak bogatym doświadczeniu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl