Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Edward Miszczak odchodzi z TVN. W stacji zaszły już pierwsze zmiany, na które by się nigdy nie zgodził

14 Lipca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Edward Miszczak, jak już informowaliśmy jakiś czas temu, zdecydował się odejść ze stacji TVN, w której był dyrektorem programowym od 1997 r. Ponieważ był jedną z najważniejszych osób w telewizji, jego odejście z pewnością oznaczać będzie duże zmiany - pierwsze z nich widać już dziś.

Edward Miszczak nigdy nie zgodziłby się na to, co nastąpi

Nie wiadomo jeszcze, kto zasiądzie na tronie TVN po ostatecznym pożegnaniu z Edwardem Miszczakiem... ale pewne jest, że wprowadzi swoje własne pomysły, które nie koniecznie mogłyby spodobać się wieloletniemu szefowi stacji. Pierwsze ze zmian możemy zaobserwować już teraz - czwartego dnia festiwalu w Sopocie, który odbędzie się w sierpniu, zobaczymy... wieczór kabaretowy. Edward Miszczak nie należał do fanów tego typu rozrywki i za jego "kadencji" to by w życiu nie przeszło. Do tej pory w TVN-ie, w przeciwieństwie do Polsatu i TVP, kabarety nie były uwzględniane w ramówce.

Nie jest jednak tak, że Edward Miszczak już opuścił stację. W okresie przejściowym będzie pełnić funkcję dyrektora pionu programmingu, ale już widać, że jego decyzyjność maleje.

- W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu - zapewniał Edward Miszczak, ogłaszając swoją decyzję o zakończeniu współpracy z TVN .

Nieoficjalnie mówi się, że planuje przejść do konkurencyjnej stacji - Polsat . Jeśli faktycznie do tego dojdzie, możemy spodziewać się wycofania kabaretów ze stacji. Edward Miszczak nigdy nie krył się z tym, że nie jest miłośnikiem kabaretów i uważa je za dość "niską formę" rozrywki. Najlepiej świadczy o tym fakt, że w trakcie Top Of The Top Sopot Festival, ostatni dzień imprezy, podczas którego można oglądać występy satyryczne, nie był transmitowany przez TVN.

Edward Miszczak nie jest fanem kabaretów

Rezygnacja z kabaretów mogła wydawać się dość kontrowersyjna, gdyż w konkurencyjnych stacjach cieszą się one dużą oglądalnością. TVN jednak wolał zapewniać widzom inną rozrywkę, np. w 2018 r. stacja jednak nawiązała współpracę z grupą "Pożar w burdelu", która przedstawiła satyryczny spektakl "Fabryka patriotów", który spotkał się ogromną krytyką widzów.

Pod nowymi rządami stacja najprawdopodobniej otworzy się na kabarety - pierwszą zmianą będzie właśnie wieczór komediowy Comedy Fest podczas czwartego dnia Top Of The Top Sopot Festival, który zobaczymy w TVN.

Na scenie wystąpią m.in.: Tomasz Sianecki, Krzysztof Daukszewicz, Henryk Sawka, Michał Kempa, Marcin Daniec, Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Pakosińska, Katarzyna Kwiatkowska i Robert Motyka.

Jest więc szansa, że już wkrótce w TVN zagości "gag ostateczny" i będziemy mogli śmiać się z "chłopa przebranego za babę".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: plejada.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Chwile grozy w programie na żywo. Pogodynka nagle runęła na ziemię, nagranie obiegło sieć
Czytaj więcej >

Telewizja

Nie żyje Łukasz Gajdzis. Aktor m.in. "Na Wspólnej" miał tylko 38 lat
Czytaj więcej >

Telewizja

Oburzające wyznanie Roksany Węgiel. Gwiazda opowiedziała, jak traktowali ją mężczyźni
Czytaj więcej >

Telewizja

"The Voice Kids". Uczestniczka wróciła po latach do programu. Przez udział w nim doświadczyła przemocy
Czytaj więcej >

Telewizja

"Rolnik szuka żony". Kamila Boś ma duży problem. Zaskakujące wyznanie
Czytaj więcej >

Telewizja

Tak wygląda teraz Lucy z "Rancza". Najnowsze zdjęcie nie pozostawiają złudzeń
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]