Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > „Dzień dobry TVN”. Ostre reakcje po wywiadzie z Piotrem Kraśko, TVN wydał oświadczenie
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 02.10.2022 11:06

„Dzień dobry TVN”. Ostre reakcje po wywiadzie z Piotrem Kraśko, TVN wydał oświadczenie

Dorota Wellman Piotr Kraśko
TRICOLORS/East News

„Dzień dobry TVN”. Ostre reakcje internautów dotyczące kontrowersyjnego wywiadu z Piotrem Kraśką. Dziennikarz wił się jak piskorz, tłumacząc swoje nieodpowiedzialne czyny. Nastawienie Doroty Wellman wobec byłego kolegi wywołało silne emocje wśród internautów, którzy stanęli w obronie gościa i zarzucali jej daleko posuniętą nieprzychylność. Stacja zdecydowała się na wydanie specjalnego oświadczenia m.in. w tej sprawie.

„Dzień dobry TVN”. Piotr Kraśko żałuje i przeprasza

Sobotnie wydanie „śniadaniówki” było nieco inne, niż wszystkie. Zamiast lekkich tematów dotyczących najlepszych przepisów na szarlotkę, rad jak posprzątać kuchenne szafki i najświeższych plotek ze świata show-biznesu postanowiono, pod sam koniec odcinka, przeprowadzić trudną rozmowę ze skompromitowanym dziennikarzem.

Były prowadzący główne wydanie „Faktów” podjął próbę wyjaśnienia przed kamerami swojego niegodziwego postępowania. Odniósł się do głośnego skandalu ze „skarbówką”, a także jazdy samochodem bez wymaganych dokumentów. Okazało się, że na większość swoich czynów żurnalista znalazł wytłumaczenie. Jakie? Opisaliśmy to w artykule poniżej.

Kraśko opowiedział także o depresji, jakiej nabawił się jeszcze przed głośnym zerwaniem współpracy z pracodawcą. Zdobył się na niezwykle szczere wyznania.

– To było dla mnie naprawdę szokujące, byłem na wojnach, huraganach, trzęsieniach ziemi. […] A tu nagle dopada cię taki lęk, który jest jak głaz, który cię gniecie. Nie wiesz, o co chodzi, nie rozumiesz tej sytuacji. Przez 2 miesiące rozmawiałem z 6 osobami. Nie byłem w stanie wyjść z domu, nie widziałem sensu życia w ogóle, nie widziałem sensu swojego istnienia – mówił.

„Dzień dobry TVN”. Dorota Wellman w ogniu krytyki

Uwaga widzów powinna skupić się na tym, co ma w swojej sprawie do powiedzenia były pracownik, którego kariera legła w gruzach. Tak się jednak nie stało, czego powodem była Dorota Wellman. Sposób prowadzenia rozmowy z wykazującym pokorę kolegą z pracy niezbyt przypadł im do gustu.

Część z nich uznała, że gospodyni programu (a także show pt. „Inspirujące kobiety”) była zbyt surowa dla swojego gościa i zadawała mu zbyt trudne, podszyte złośliwością i jadem pytania. Sądzą, że nie dawała mu dokończyć swoich wypowiedzi. Swojemu niezadowoleniu dali wyraz w komentarzach.

– Ciężko się to oglądało. Z całym szacunkiem, ale widać było niechęć Doroty do tego, co zrobił Kraśko. Po co to robić, skoro nie dało mu się szansy wypowiedzi. Zresztą widać było na końcu po minie Kraśki, że ma żal do prowadzących o to, jak poprowadzili z nim wywiad. Żenujące;

– Jak można tak potraktować kogoś, kto otwarcie stwierdził, że ma depresję? Atak w stosunku do gościa programu. Bardzo się zawiodłam. Jak się musi czuć pan Piotr, który pracuje dla tej stacji;

– Słabo wyszło… Człowiek w potrzebie, ewidentnie chciał się wygadać, a został stłamszony. Wyczuwalne negatywne nastawienie prowadzącej. Proszę być silnym p. Piotrze – pisali oburzeni wielbiciele „DD TVN”.

Punktem zapalnym do wyartykułowania swoich uwag był także niewybredny komentarz, jakiego dopuściła się towarzyszka Marcina Prokopa. Gdy program dobiegał końca, zwróciła się ona do Kraśki, by czym prędzej zamilkł. „Widzisz, że jak idą napisy, to będzie kropka” – podkreśliła. Dziennikarz wykazał się kulturą i odpowiedział jedynie: „Proszę bardzo”.

Prezenterka tak zagorzale walcząca o równouprawnienie i prawa kobiet wykazała się znikomym wyczuciem i spolegliwość gościa skwitowała seksistowsko: „Grzeczny chłopczyk”. Co na ten temat mieli do powiedzenia obserwatorzy ich telewizyjnej dysputy?

Zachowanie Pani Doroty na końcu programu to jakiś skandal i to sformułowanie…;

– Uwielbiam panią Dorotę i pana Marcina, moja ulubiona para prowadzących, ale ta rozmowa strasznie mi się nie podobała. A już tekst na końcu „grzeczny chłopiec” zniesmaczył mnie okrutnie;

Przepraszam, ale ja odebrałam tę rozmowę jak przesłuchanie w prokuraturze. Rozumiem, że nie miała to być rozmowa stricte koleżeńska. Myślę, że lepiej by było nagrać wywiad z Panem Piotrem, a nie dawać rozmowę na koniec programu. Wszyscy popełniamy błędy lepsze lub gorsze, ale nie wszyscy umiemy o tym rozmawiać, szczególnie jak ma nas oceniać cały kraj – pisali zwolennicy byłego korespondenta polskiej telewizji w Stanach Zjednoczonych.

TVN wydał specjalny komunikat

Chociaż wywiad został zakończony nieco okrutnie, to jego emisja i tak została przedłużona. Zgodnie z planem kolejno po nim miała wystąpić piosenkarka, Ewelina Flinta. Producenci widzieli jednak, że Piotr Kraśko ma jeszcze dużo do powiedzenia i zrezygnowali z występu artystki na jego rzecz.

Kanał będący własnością amerykańskiej korporacji Warner Bros. Discovery pośpiesznie wydał oświadczenie, w którym wytłumaczył, dlaczego zdecydowano się na taki krok.

– Kochani, wiemy, że była to bardzo ważna i potrzebna rozmowa, padło w niej wiele istotnych kwestii. Dlatego wydłużyliśmy znacznie czas jej trwania. Niestety nasz program dobiegł końca i prowadzący musieli pożegnać się z widzami – takie są wymogi programów na żywo – zaznaczyli przedstawiciele ekipy produkcyjnej.

Co sądzicie o zachowaniu Doroty Wellman? Czy dziennikarka rzeczywiście przesadziła, czy może sprawiedliwie potraktowała 51-latka, który przez lata popełniał czyny niezgodne z prawem?

Z ostatnich doniesień mediów wynika, że przed kierownictwem porannego pasma śniadaniowego telewizji TVN staną odrobinę poważniejsze kłopoty. Była pracownica stacji, Anna Wendzikowska, opublikowała w sieci mocny wpis, w którym byłego pracodawcę oskarżyła o mobbing - szczegóły pod tym linkiem.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl: