Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > „Apolityczny” Maciej Stuhr kąsa Antoniego Macierewicza. W ostrych słowach sugeruje, że polityk powinien zostać beatyfikowany
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 24.09.2022 18:42

„Apolityczny” Maciej Stuhr kąsa Antoniego Macierewicza. W ostrych słowach sugeruje, że polityk powinien zostać beatyfikowany

Maciej Stuhr Antoni Macierewicz
Pawel Wodzynski/East News

Antoni Macierewicz to wielka osobowość III RP, bez którego polska polityka nie byłaby tak barwna i zabawna. 23 września Prezydent RP odznaczył przewodniczącego podkomisji smoleńskiej prestiżowym i przynoszącym chwałę Orderem Orła Białego. Maciej Stuhr postanowił skomentować to wydarzenie. Jak zwykle użył mocnych słów i urządził sobie prywatną „wycieczkę” do polityka zasilającego gwardię partii rządzonej przez znienawidzonego przez aktora Jarosława Kaczyńskiego.

Prowokacyjny i konfliktowy polityk PiS odznaczony najwyższym państwowym orderem

Antoni Macierewicz otrzymał najwyższe państwowe odznaczenie, a pokłosie tej decyzji kontrowersji jeszcze przez długi czas będzie komentowane nie tylko przez środowisko polityczne. Wszyscy Ci, dla których zdrowy patriotyzm i troska o własną ojczyznę nie są jedynie pustymi frazesami, są nagrodą dla Macierewicza nie tylko zaniepokojeni, ale również oburzeni. Twierdzili oni, że polityk nie zasługuje na tak wysokie odznaczenie.

Wydarzenia w Belwederze postanowił skomentować również przedstawiciel „uciśnionej” części branży aktorskiej, Maciej Stuhr. Zazwyczaj wypowiada się on jedynie w swoim imieniu, jednak jego buńczuczne wypowiedzi, skierowane najczęściej do partii rządzącej, znajdują poklask wśród innych artystów. Zwłaszcza tych, którzy, chociaż mienią się jako apolityczni, zajmują jedną ze stron politycznego sporu.

Maciej Stuhr w mocnych słowach nawiązuje do Antoniego Macierewicza

Maciej Stuhr swoimi poglądami na tematy ogólnospołeczne ochoczo i wytrwale od lat dzieli się w mediach społecznościowych. Nikogo nie zdziwił fakt, że kolejny raz skomentował otaczającą go rzeczywistość. Syn Jerzego Stuhra w obliczu nagrodzenia Antoniego Macierewicza posłużył się podszytą absurdem opinią.

– Mechanizm jest chyba dość prosty. Im więcej dowodów na draństwo, tym większa i tym szybciej musi przyjść nagroda, żeby to jakoś zrównoważyć. Żeby to wszystko się nie rozleciało. Ale obawiam się, że Order Orła Białego to jednak w tym przypadku za mało. Tu by się przydała beatyfikacja – napisał aktor w poście na Facebooku.

Internauci popierają artystę

Te słowa spotkały się z uznaniem internautów, którzy również dali upust swej złości wynikającej z mianowania Antoniego Macierewicza do tak wąskiego i poczesnego grona, jakim są odznaczeni najwyższym w Polsce orderem.

Przyjęli oni konwencję rozpoczętą w wypowiedzi serialowego Piotra Wolnickiego z „Szadzi” i kontynuowali orkę po byłym ministrze obrony narodowej w ten sam, ironiczny sposób.

– Lepiej bym tego nie ujęła. Choć to śmiech przez łzy, bo czuję to draństwo każdym nerwem!

Koniecznie i to za życia! Co za draństwo, zdrajcę odznaczać najwyższym odznaczeniem państwowym. Koszmar!

– Jeśli Macierewicz rzeczywiście dostanie dziś Order Orła Białego, to każdy przyzwoity człowiek, który wcześniej został uhonorowany tym odznaczeniem, powinien je zwrócić. Hańba! – pisali sfrustrowani użytkownicy wspominanej platformy.

Czas na politykę?

Maciej Stuhr angażuje się w sprawy bieżącej polityki z dużym sercem. Może pora pójść śladem Pawła Kukiza i zmienić profesję, porzucając artystyczną scenę na rzecz sejmowej mównicy? To, która z obecnych w Parlamencie partii byłaby łasa na zaproszenie aktora w swe szeregi, nie powinno być zagadką dla żadnego wnikliwego obserwatora.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl