Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Anna Lewandowska wydała oświadczenie po posiedzeniu sejmu! ”Nie pozwólmy”
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 23.11.2023 08:05

Anna Lewandowska wydała oświadczenie po posiedzeniu sejmu! ”Nie pozwólmy”

Anna Lewandowska
KAPiF;Anna Lewandowska wydała oświadczenie po posiedzeniu sejmu

W środę 22 listopada w Sejmie debatowano nad projektem ustawy związanej z refundowaniem przez państwo metody in vitro. Tę sprawę postanowiła skomentować mama dwóch córek, Anna Lewandowska, wystosowując specjalne oświadczenie.

Projekt "Tak dla in vitro" trafił do Sejmu

W środę 22 listopada odbyło się posiedzenie sejmowe, podczas którego został odczytany obywatelski projekt ustawy związany z finansowaniem in vitro. Debata nad nim trwała blisko pięć godzin, a część tego czasu była poświęcona nie tylko szczegółom projektu, ale również rozmowom, dlaczego ta procedura powinna być refundowana.

Choć początkowo spodziewano się, że sejmowa komisja zdrowia niemal od razu przystąpi do prac i wszystko przebiegnie zgodnie z planem, okazuje się, że nie wszystko będzie tak proste. Poseł Grzegorz Braun z Konfederacji złożył wniosek o odrzucenie ww. projektu w pierwszym czytaniu. Ma zostać on poddany pod głosowanie 28 listopada, a dopiero potem może zostać skierowany do prac w komisji zdrowia.

"Lepszy niż nasza reprezentacja". Anna Lewandowska chciała zapozować na trybunach, a potem pojawił się ON

Projekt "Tak dla in vitro" trafił do Sejmu

Głos w sprawie projektu zabrała również Małgorzata Rozenek-Majdan. Prywatnie jest mamą trójki chłopców, którzy przyszli na świat dzięki metodzie in vitro, dlatego też, rozumiejąc problemy innych rodziców, chętnie porusza ten ważny temat.

Ten projekt nie tylko daje szanse na zostanie rodzicami, ale przede wszystkim jest symbolem powrotu do normalności - mówiła perfekcyjna pani domu.

Celebrytka bardzo długo współpracowała z Koalicją Obywatelską przy projekcie ustawy dotyczącej ww. metody leczenia niepłodności. Brała już w czerwcu udział w obradach Sejmu.

Stoję przed wami jako matka. Matka trójki dzieci, urodzonych dzięki metodzie in vitro […] Bardzo długo byłam pacjentką klinik leczenia niepłodności. Gdyby nie możliwość, którą in vitro mi stworzyło, prawdopodobnie nigdy nie zostałabym mamą. A to najważniejsza rzecz, którą mogę w życiu przeżywać - mówiła Małgorzata Rozenek-Majdan. 

Anna Lewandowska zabrała głos w sprawie obywatelskiego projektu związanego z iv vitro

Również Anna Lewandowska zdecydowała się zabrać głos w tej ważnej dla wielu osób sprawie. Choć trenerka zazwyczaj stara się nie komentować tego, co dzieje się w polityce, tym razem postanowiła, że nie będzie milczała. Zamieściła na InstaStory zdjęcie, na którym pozuje z córką. Opatrzyła je obszernym i emocjonalnym wpisem dotyczącym obywatelskiej ustawy, która trafiła do Sejmu.

Dziś w Sejmie był ważny dzień! Odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu o finansowaniu in vitro, na który czeka wiele osób. To szansa dla ponad 1,5 mln par i rodzin na spełnienie swojego największego marzenia o dziecku. WHO, które uznało niepłodność za chorobę cywilizacyjną, twierdzi, że ten problem będzie dotykał coraz więcej osób. Nie pozwólmy, aby polityczne emocje, kwestie finansowe i brak dostępu do odpowiednich lekarzy przekreślały szansę na bycie kochającym rodzicem - przekazała Anna Lewandowska.

Anna Lewandowska
Instagram @annalewandowska; Anna Lewandowska wydała oświadczenie po posiedzeniu Sejmu