Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Anna Jantar zginęła 42 lata temu w katastrofie samolotu. Miała przy sobie wzruszający list od ukochanego
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 07.07.2022 16:03

Anna Jantar zginęła 42 lata temu w katastrofie samolotu. Miała przy sobie wzruszający list od ukochanego

Anna Jantar
AKPA

Anna Jantar była jedną z pasażerek samolotu lecącego z Nowego Jorku, który rozbił się w pobliżu warszawskiego lotniska Okęcie 14 marca 1980 r. Dopiero po latach poznaliśmy więcej szczegółów tego tragicznego zdarzenia. Na wracającą ze Stanów piosenkarkę czekał mąż, Jarosław Kukulski, oraz czteroletnia córka Natalia.

Anna Jantar zginęła przeszło 42 lata temu. Miała przy sobie list od ukochanego

W katastrofie lotniczej, której ofiarą była między innymi Anna Jantar, zginęło 88 osób. Córka tragicznie zmarłej gwiazdy niewiele pamięta z tego tragicznego dnia. Była wówczas na lotnisku i czekała na mamę razem z babcią i menadżerem artystki.

- Pamiętam, jak babcia wyrwała mi z rąk bukiet frezji i rzuciła je na ziemię. Pamiętam karetki pogotowia, które reanimowały rodziny, rozlewał się alkohol podawany na uspokojenie - wspominała Natalia Kukulska w rozmowie z magazynem "Gala".

Czteroletnia dziewczynka kompletnie nie rozumiała wówczas, co się wydarzyło. Nikt też nie chciał jej powiedzieć prawdy.

Natalia Kukulska w pewnym momencie swojego życia musiała zmierzyć się z przykrymi doniesieniami o rzekomym romansie matki oraz jej planach odejścia od męża. Wielokrotnie zaprzeczała tym plotkom i zgodziła się również opublikować w biografii Anny Jantar treść listu, w którym Jarosław Kukulski wyznawał ukochanej żonie miłość.

- Kocham Cię całym sercem i możesz liczyć na mnie w każdej sytuacji, a czy Ty odczytasz moją spowiedź jako słabość, czy też jako miłość, której trzeba pomóc, to zależy tylko od Ciebie. Szczęście nasze, Anusiu, zależy tylko od nas samych. By jednak to było możliwe, musimy tego chcieć obydwoje. Całuję Cię mocno, Twój Jarek - zwrócił w liście Jarosław Kukulski.

- PS. List taki do Ciebie jest jedynym i ostatnim. Gdybym musiał go pisać po raz wtóry, będziesz musiała chyba dokończyć go sama - dodał mąż artystki. I faktycznie, list ten okazał się ostatnim, jaki otrzymała od ukochanego.

Anna Jantar wracała do rodziny, gdy doszło do tragedii

Natalia Kukulska po latach zapewniała, że jej mama nie wracała do Polski z przymusu i wyczekiwała na spotkanie z rodziną. W liście ojciec Kukulskiej przekonuje żonę, że powinni walczyć o swoją miłość i podkreślał, że to razem doszli do najwspanialszych osiągnięć w karierze piosenkarki.

- Wiem, że miłość tkwi w nas i od nas zależy, gdzie się ją ukierunkuje. Wydaje mi się, że wszystko zależy od nas samych [...] Mamy o co walczyć! Chodzi przecież o naszą miłość, chodzi o nasze życie - napisał w ostatnim liście do ukochanej Jarosław Kukulski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Małgorzata Ostrowska-Królikowska wybrała się na zakupy. Niespodziewanie doszło do niezwykłego spotkania

Joanna Opozda zareagowała na krytykę ze strony internautów. Pokazała dowody

Joanna Opozda ostrzega swoich fanów. Po wyjściu z przychodni zalała się łzami, niebywały powód

Źródło: wp.pl