Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Poruszony Andrzej Duda żegna Franciszka Pieczkę. "Pozostaje żywy i niezapomniany"
Monika Majko
Monika Majko 23.09.2022 21:25

Poruszony Andrzej Duda żegna Franciszka Pieczkę. "Pozostaje żywy i niezapomniany"

Andrzej Duda żegna Franciszka Pieczkę
Piotr Molecki/East News

W wieku 94 lat odszedł Franciszek Pieczka, wybitny polski aktor, którego śmierć zasmuciła nie tylko najbliższych, ale również fanów kina i teatru. Do spływających z całego kraju kondolencji i wyrazów współczucia dołączył także prezydent Andrzej Duda, który opublikował w sieci kilka wzruszających słów.

Franciszek Pieczka zmarł w piątek, 23 września 2022 roku, a informacja o jego śmierci błyskawicznie obiegła krajowe media. Zarówno bliscy, jak i fani aktora pogrążyli się w głębokiej żałobie.

Nie żyje Franciszek Pieczka. Prezydent Andrzej Duda pożegnał aktora

Wybitnego aktora publicznie pożegnało wiele znanych osób. Wyrazy głębokiego smutku z powodu śmierci serialowego Gustlika z "Czterech pancernych i psa" przekazał także prezydent Andrzej Duda, który zamieścił w sieci poruszający wpis.

- Dziś kolejna smutna wiadomość. Odszedł Franciszek Pieczka - wspaniały Człowiek, Syn śląskiej ziemi, Kawaler Orderu Orła Białego, wybitna Postać polskiej sceny teatralnej i filmowej. Pozostaje żywy i niezapomniany w swoich kreacjach aktorskich, zwłaszcza filmowych. R.I.P. - napisał prezydent Polski.

Franciszka Pieczkę pożegnał także minister Piotr Gliński. Szef resortu kultury i dziedzictwa narodowego również zamieścił w sieci wyjątkowy post. W sieci pojawiło się także kilka wzruszających słów od premiera Mateusza Morawieckiego.

- Odszedł od nas Pan Franciszek Pieczka, człowiek wielkiego talentu, ale nade wszystko wielkiej dobroci, mądrości i skromności. On jest już po jasnej stronie życia, ale nam bez Niego będzie ciemniej - przekazał szef rządu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl