Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > 2-letni brat gwiazdy "Kiepskich" wypił mleko i zmarł. Było przeznaczone dla niej
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 25.01.2024 09:27

2-letni brat gwiazdy "Kiepskich" wypił mleko i zmarł. Było przeznaczone dla niej

Świat według Kiepskich
AKPA (zdjęcie ilustracyjne) ; 2-letni brat gwiazdy "Kiepskich" wypił mleko i zmarł

Choć zwykle gra w produkcjach komediowych, życie nie rozpieszczało jej niemal od początku. Aktorka, wracając wspomnieniami do dzieciństwa, opowiedziała, co przydarzyło się jej małemu bratu. Zdradziła, że chłopiec wypił mleko, które pierwotnie było przeznaczone dla niej, po czym zmarł.

Aktorka w dzieciństwie przeżyła koszmar

Co łączy seriale “Świat według Kiepskich”, “Rodzinę zastępczą”, “Pierwszą miłość” i “Teściowie”? Oprócz znakomitych scenariuszy i intrygujących gagów, a także wciągających przygód, mają wspólny mianownik - jest nim charakterystyczna aktorka, która zachwyca nie tylko talentem, ale także urodą i burzą blond włosów. Wcieliła się jednakowo w Krystynę Kozłowską, jak i Wiolę Nagórską czy Krystynę Krecz.

Niestety, choć jej życie zawodowe układa się bardzo dobrze, a widzowie mają okazję oglądać ją w wielu znakomitych produkcjach, to jednak prywatnie musiała zmagać się z wieloma tragediami rodzinnymi. Będąc dzieckiem, straciła brata, który wypił mleko przeznaczone dla niej.

Gwiazdor światowego kina nie żyje. Widzowie kochali go za rolę w "Star Treku"

Aktorka straciła brata, gdy ten był jeszcze dzieckiem

Joanna Kurowska jest lubianą aktorką. Postacie, które kreuje w produkcjach, są niezwykle dopracowane i charakterystyczne, cieszą się dużą popularnością wśród widzów, a jej dorobek artystyczny jest naprawdę imponujący. Choć jej życie zawodowe jest zdecydowanie udane, to niestety prywatnie musiała zmierzyć się z wieloma rodzinnymi tragediami. 

Jakiś czas temu na rynku ukazała się biografia Joanny Kurowskiej. Artystka w książce rozprawiła się z przeszłością, wspominając drastyczne historie rodzinne. Otworzyła się również na temat śmierci swojego małego braciszka. Wyjawiła, że chłopiec zmarł po wypiciu mleka, które pierwotnie przeznaczone było dla niej. Jak doszło do tej tragedii?

Joanna Kurowska
fot. KAPIF; 2-letni brat gwiazdy "Kiepskich" wypił mleko i zmarł

Joanna Kurowska zdradziła, dlaczego zmarł jej mały braciszek

Joanna Kurowska miała dwoje rodzeństwa - siostrę oraz brata. Chłopiec niestety zmarł, gdy był malutki. Aktorka postanowiła zdradzić, co było przyczyną jego śmierci. Okazało się, że wszystkiemu winne było zatrute mleko, które matka artystki zakupiła od gospodarzy. Zdradziła, że było ono przeznaczone dla niej, przez co później odczuwała poczucie winy.

Matka kupowała mleko krowie od gospodarzy, żebyśmy mieli prawdziwe, bo w latach siedemdziesiątych wybuchła afera – podobno do mleka dosypywano proszku IXI, by nie kwaśniało. Tego dnia matka poszła po mleko przeznaczone dla mnie. Tymczasem okazało się później, że krowy znajomych gospodarzy miały pryszczycę. Mleko przeznaczone dla mnie wypił mój brat… I zmarł. Ile miał lat? Dwa. Nasza trójka rodziła się rok po roku. Od czasu jego śmierci żyłam w poczuciu winy - wyjawiła Joanna Kurowska.

Aktorka zmagała się z wieloma tragediami rodzinnymi. W 2014 roku jej ukochany mąż, Grzegorz Świątkiewicz, popełnił samobójstwo. Ze słów Joanny Kurowskiej wynikało, że mężczyzna zmagał się z depresją, a po jego śmierci została sama z 12-letnią córką. Jakiś czas temu w rozmowie z “Na żywo” otworzyła się na temat innej tragedii, z  którą również przyszło się jej zmierzyć. Gwiazda “Świata według Kiepskich” wyjawiła, że będąc w 5. miesiącu ciąży, straciła dziecko.

Joanna Kurowska
fot. KAPIF; 2-letni brat gwiazdy "Kiepskich" wypił mleko i zmarł