Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Żona Emiliana Kamińskiego ma ogromne problemy. Rozpaczliwie apeluje o pomoc
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 03.06.2023 08:01

Żona Emiliana Kamińskiego ma ogromne problemy. Rozpaczliwie apeluje o pomoc

Justyna Sieńczyłło Emilian Kamiński
KAPIF

Po śmierci Emiliana Kamińskiego osobą zarządzającą Teatrem Kamienica została Justyna Sieńczyłło, wdowa po zmarłym aktorze. Aktorka robi wszystko, co w jej siłach, by utrzymać dzieło męża, niestety sytuacja zaczęła ją przerastać. Zaapelowała do internautów z prośbą o pomoc.

Emilian Kamiński i jego dzieło - Teatr Kamienica

Emilian Kamiński zmarł w grudniu 2022 roku. Pozostawił po sobie swoją ogromną dumę - Teatr Kamienica, znajdujący się na warszawskiej Woli. Aktor stawiał go od zera, dbając o każdy szczegół. Poświęcił na niego swój czas, pieniądze, a także i zdrowie. Pomimo tego, że placówka cały czas się rozwija, odnosząc sukcesy, są problemy dotyczące własności lokali, w których znajduje się teatr. Po śmierci aktora sytuacja Teatru Kamienica zrobiła się bardzo niepewna, stąd też Justyna Sieńczyłło postanowiła poprosić o pomoc.

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Justyna Sieńczyłło prosi o pomoc

Władze Teatru Kamienica zamieściły petycję w sprawie wykupienia pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania. Są zaniepokojeni, ponieważ nawet fragment dzieła Emiliana Kamińskiego nie jest ich własnością.

- Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, nie możemy wykupić pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania Teatru. Bardzo wiele zależy od przedstawicieli Miasta, które we Wspólnocie Mieszkaniowej działającej w naszej kamienicy ma znaczący głos. Nie chcemy niczego za darmo, chcemy jedynie, aby nasz wysiłek, w tym finansowy, nie poszedł na marne. Apelujemy o możliwość wykupienia pomieszczeń Teatrowi Kamienica, bowiem jedynie w ten sposób możemy zabezpieczyć przyszłość teatru - oświadczyła Justyna Sieńczyłło.

Justyna Sieńczyłło walczy o teatr, który stworzył Emilian Kamiński

Justyna Sieńczyłło podkreśla, że jest gotowa zaciągnąć kredyt, byleby tylko wykupić pomieszczenia, w których znajduje się Teatr Kamienica. Aktorka chce mieć pewność, że nikt nie odbierze jej przestrzeni dzieła, nad którym zawzięcie pracował Emilian Kamiński.

- Już raz Państwo nam pomogliście, dlatego zwracam się do Was ponownie z prośbą o wsparcie i podpisy. Z pewnością nasz wspólny głos będzie bardziej słyszalny i dzięki Wam uda nam się uregulować formalności i zadbać o przyszłość Waszego  i naszego Teatru Kamienica - napisała Justyna Sieńczyłło.