Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Zmiana na polskich drogach. Jest nowy znak
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 01.08.2021 21:13

Zmiana na polskich drogach. Jest nowy znak

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
GDDKiA

Duża czarna dłoń ma powstrzymywać polskich kierowców przed wjechaniem pod prąd na drogę szybkiego ruchu. Zdaniem drogowców, znak ma wyeliminować niebezpieczne sytuacje na polskich drogach.

Polscy kierowcy muszą się przygotować, że na drogach szybkiego ruchu pojawiać się będą nowe znaki. Czarna dłoń będzie informować, że natychmiast należy zmienić kierunek jazdy. Nowy znak ostrzega, że kierowca jedzie pod prąd.

Nowe tablice na polskich drogach

Jak się okazuje, w przypadku nowych tablic informacyjnych, GDDKiA wzięła przykład z innych krajów. Podobny znak pojawił się już na drogach w Austrii, Niemczech, Słowacji i Chorwacji.

Warto wiedzieć, że formalnie nie będzie to znak, a tablica informacyjna. Nie oznacza to, że jest mniej ważna. Zignorowanie tablicy może doprowadzić do tragedii na drodze. Na drogach szybkiego ruchu samochody pędzą 120-140 km/h, a jazda pod prąd może być wyjątkowo niebezpieczne.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Gdzie pojawią się nowe znaki?

Dziś już nowe tablice informacyjne można zobaczyć na łącznicy węzła Głogów Południe na S3, na węźle Świlcza na S19, na A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl oraz przed granicą Polski z Ukrainą w Korczowej.

Jak zapowiada GDDKiA, już niebawem kolejnych tablic będzie więcej. Staną między innymi na węźle Patriotów na S2 w Warszawie, na obwodnicy Wałcza w ciągu S10, czy na węzłach Wypędy, Paszków i Mszczonów na S8.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: moto.pl

Tagi: policja