Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zmarła Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska. Miała 89 lat
Irmina Jach
Irmina Jach 15.01.2022 14:03

Zmarła Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska. Miała 89 lat

nie żyje świeczka Iberion 1
Materiały własne Iberion

Zmarła Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska, aktorka znana między innymi z seriali "Czterdziestolatek", "Dom" i "Rzeka kłamstw". Wdowa po popularnym aktorze Zbigniewie Zapasiewiczu odeszła przed kilkoma dniami. Miała 89 lat.

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska była przede wszystkim aktorką teatralną. Przez lata można było oglądać ją na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. W serialu "Czterdziestolatek" wcieliła się w rolę sprzedawczyni.

Zmarła Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska była żoną aktora Zbigniewa Zapasiewicza. Para poznała się w drugiej połowie lat sześćdziesiątych w Teatrze Dramatycznym. Mimo początkowej fascynacji, ich związek szybko stał się podobno burzliwy i pełen nieporozumień.

Aktorka była fanką "Gazety Wyborczej". Z uwagi na fakt, że nie była zdolna do samodzielnej wyprawy do kiosku, zaprzyjaźnione z redakcją znajome odwiedzały ją każdego dnia, by dostarczyć jej nowe egzemplarze.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Od jakiegoś czasu czuła się słabiej, więc przynosiłam jej codziennie papierową prenumeratę z kiosku. I to ona uratowała jej życie, kiedy straciła przytomność. Z sąsiadami wiedzieliśmy, że nigdy nie zostawi "Wyborczej" na wycieraczce, więc kiedy zobaczyliśmy dwa egzemplarze, zadzwoniliśmy po pogotowie - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

- Na drzwiach miała naklejki WOŚP, KOD, Unii Europejskiej i żonkila z rocznicy powstania w getcie warszawskim. Bezbłędnie punktowała działania obecnej władzy, ale potrafiła też sporo wytknąć Adamowi Michnikowi i feministkom. Nie brała jeńców. Była też szczera i się nie patyczkowała - wspominają dziennikarze.

Mimo podeszłego wieku, nie chciała być traktowana jak niedołężna staruszka. Irytowało ją to, że jej ciało nie nadążało już za bystrym umysłem. Chciała zostać zapamiętana jako znakomita aktorka - nie tylko jako żona znanego męża.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: Super Express

Tagi: Nie żyje