Rozrywka.Goniec.pl

EAST NEWS/ MIREK NOWORYT

"Złotopolscy" powrócą do tv. Padła konkretna data. Anna Przybylska ponownie na ekranach

25 Lipca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

"Złotopolscy" to kultowy polski serial, który przez lata gościł na ekranach niemalże wszystkich Polaków. Od wyemitowania ostatniego odcinka minęła już ponad dekada, ale jest dobra wiadomość - serial powróci na antenę TVP2. To będzie także doskonała okazja, żeby ponownie zobaczyć Annę Przybylską na szklanym ekranie. Aktorka skradła serca milionom widzów, wcielając się w rolę uroczej pani sierżant.

"Złotopolscy" to serial, który na ekranach telewizorów po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć na przełomie 1997 i 1998 r. Przez 13 lat widzowie TVP 2 śledzili losy dwóch gałęzi rodu Złotopolskich, zapoczątkowanych przez Dionizego Złotopolskiego i jego siostrę-bliźniaczkę Eleonorę Gabriel.

"Złotopolscy": kiedy w tv

"Złotopolscy" to był jeden z najdłużej wyświetlanych seriali telewizyjnych produkcji polskiej. Ostatnie odcinki emitowane były w niedzielne popołudnie, dlatego wielu Polaków miało niepisaną tradycję spędzania poobiedniego czasu przy losach rodu Złotopolskich. Teraz będziemy mogli przypomnieć sobie najważniejsze wątki i ponownie zanurzyć się w losach bohaterów. Serial "Złotopolscy" powróci na antenę TVP2 już w poniedziałek, 1 sierpnia. Odcinki emitowane będą w dni powszednie o godzinie 11:15.

Dla przypomnienia: Dionizy Złotopolski i Eleonora Gabriel byli rodzeństwem, skłóconym przez całe lata. Losy ich dzieci i wnuków są burzliwe, nie zawsze radosne, lecz opowieść o nich jest pełna optymizmu i humoru. Złotopolscy mieszkają we wsi Złotopolice, w której sołtysem był Dionizy Złotopolski. Miejska linia familii żyje w Warszawie. Gabrielowie wywodzą się od Eleonory, siostry - bliźniaczki Dionizego. Syn Eleonory Wiesiek jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, z kolei jego żona Marta prowadzi luksusową kawiarnię.

Anna Przybylska ponownie na ekranach

Bez wątpienia jedną z osób, którą najbardziej uwielbiali widzowie "Złotopolskich" była Anna Przybylska. Od samego początku w serialu wcielała się w postać uroczej pani sierżant. To właśnie ta rola przyniosła jej największą popularność. Przez grę w "Złotopolskich" zaskarbiła sobie również ogromną sympatię Polaków. Marylka Baka-Gabriel - kto nie pamięta tej energicznej pani policjant, która wprawiała nas w dobry nastrój? Wszyscy miłośnicy Anny Przybylskiej od poniedziałku będą mogli ponownie oglądać ją na szklanym ekranie.

Oprócz Przybylskiej, w "Złotopolskich" zagrali między innymi: Kazimierz Kaczor (Marek Złotopolski), Anna Nehrebecka (Barbara Złotopolska), Agnieszka Sitek (Weronika Gabriel) czy Ewa Ziętek (Marta Gabriel).

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl/TVP

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Milionerzy". Zrezygnował z gry po pytaniu za 20 tysięcy zł. Znasz na nie odpowiedź?
Czytaj więcej >

Telewizja

Jarosław Jakimowicz zaszalał na ściance, wszystko się nagrało. Wideo stało się hitem sieci
Czytaj więcej >

Telewizja

Anna Wendzikowska źle wspomina pracę na planie "M jak miłość". Zdradziła, jak ją traktowano
Czytaj więcej >

Telewizja

Wstydliwa wpadka w "Dzień Dobry TVN". Gość zupełnie umilkł, Anna Kalczyńska nie była w stanie kontynuować
Czytaj więcej >

Telewizja

Tak zmienił się zwycięzca "The Voice Kids". Aż trudno uwierzyć, jak dziś wygląda
Czytaj więcej >

Telewizja

"Dzień dobry TVN". Niecodzienna wpadka Marcina Prokopa. Dorota Wellman nie mogła powstrzymać śmiechu
Czytaj więcej >
Sandra Gozdur

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]