Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zenon Martyniuk został niesłusznie ukarany? "Jest mu bardzo przykro"
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 20.09.2023 09:21

Zenon Martyniuk został niesłusznie ukarany? "Jest mu bardzo przykro"

Zenon Martyniuk
KAPiF

Syn Zenona Martyniuka w 2021 roku usłyszał wyrok podtrzymujący sześcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Wówczas obraził sędzię, a Zenek został wezwany na świadka. Nie stawił się dwukrotnie na rozprawach i została nałożona na niego grzywna. Teraz okazuje się, że króla disco polo niesłusznie ukarano.

Burzliwa przeszłość syna Zenka Martyniuka

Syn Zenka Martyniuka dwa lata temu został ukarany między innymi za kilkukrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Został wówczas skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, 10 tysięcy złotych grzywny oraz sześcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Po tym jak zapadła decyzja, w mediach społecznościowych Daniela M. pojawiły się wpisy, w których komentował wyrok, ale także pisał wulgarne treści pod adresem sędzi.

Fatalna wiadomość dla grzybiarzy. Grzybobranie może kosztować nawet 5000 zł, potężne mandaty

Zenek Martyniuk dostał karę grzywny

W czerwcu rozpoczął się proces w sprawie zniesławienia i znieważenia sędzi, na który dwukrotnie został wezwany ojciec oskarżonego, Zenon Martyniuk. Ten jednak nie stawił się na rozprawach i sąd postanowił ukarać go karą grzywny w wysokości 1, 5 tys. zł. Proces syna muzyka został przełożony na drugą połowę października. Teraz wyszło na jaw, że doszło do przeoczenia, a gwiazdor disco polo został niesłusznie ukarany. 

Zenek Martyniuk został niesłusznie ukarany

Okazało się, że Zenon Martyniuk przedstawił wcześniej zwolnienie lekarskie, którego ktoś nie uwzględnił w dokumentacji. - Zenek w odpowiednim czasie dostarczył do sądu drogą e-mailową zwolnienie lekarskie. Najwyraźniej ktoś przeoczył wiadomość i nie załączył jej do akt sprawy. Jest mu bardzo przykro, że nieprawdziwe informacje przedostały się do mediów, szkodząc jego wizerunkowi - przekazała “Super Expressowi” osoba z bliskiego otoczenia rodziny Martyniuków.