Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Zenon Martyniuk wraca na antenę TVP? Szykuje się nowy program. Fani będą zadowoleni
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.05.2023 09:00

Zenon Martyniuk wraca na antenę TVP? Szykuje się nowy program. Fani będą zadowoleni

Zenon Martyniuk
KAPiF

Zenon Martyniuk, czyli uwielbiany przez fanów disco polo gwiazdor, już niebawem może wrócić na antenę Telewizji Polskiej. Nowy prezes stacji ujawnił, że TVP przygotowuje się do premiery nowego programu. Chodzi o cykliczne, rozrywkowe show w klimatach disco polo.

Zenon Martyniuk to prawdziwy gwiazdor

Zenon Martyniuk to jedna z największych ikon muzyki disco polo w Polsce. Uwielbiany piosenkarz za czasów panowania w TVP Jacka Kurskiego zapraszany był bardzo często na Sylwestra Marzeń w Zakopanem, czy inne wielki imprezy organizowane przez stację. 

Po zmianie władzy i przejęciu telewizji publicznej przez nowego prezesa Mateusza Matyszkowicza duża część fanów z niepokojem podchodziła do doniesień medialnych, z nadzieją, że teraz nie zabraknie ich kochanego gatunku muzycznego w ramówce stacji. Jak się okazuje, nie trzeba się o to więcej martwić. TVP planuje bowiem program, w którym jedną z głównych twarzy może być Zenon Martyniuk. “Biesiada” rusza już niebawem.

Prawda o małżeństwie Łukasza i Edyty Golców wyszła na jaw. "Nie wchodzimy do siebie"

Nowy program TVP o wdzięcznej nazwie. Zenek wróci na antenę TVP

Nowy program Telewizji Polskiej ma nosić nazwę „Biesiada” i ukazywać się regularnie, w co sobotnie wieczory na antenie telewizyjnej dwójki. Premiera planowana jest na końcówkę czerwca. Prezes TVP obiecuje, że nie zabraknie zabawy i różnorodnej muzyki, a także największych gwiazd. 

- Mateusz Matyszkowicz chce, żeby nowy program rozrywkowy połączył wszystkich Polaków. (...) W końcu... wszyscy lubimy się bawić! (...) Podczas każdej z takich zabaw publiczność i zaproszone gwiazdy będą wspólnie śpiewać, tańczyć, żartować czy grillować. Nie będzie podziału na scenę i publiczność, wszyscy mają być razem. Prezes TVP zapewnia, że audycja to autorski format TVP, ale jeżeli szukać czegoś podobnego w zachodnich telewizjach, to byłby to niemiecki program "Lustige Musikanten" – czytamy na portalu telemagazyn.pl 

Kiedy rusza „Biesiada” z TVP?

Gospodarzem każdego tematycznego odcinka będzie inna para prezenterów. W założeniu show ma prowadzić dziesięć różnych osób, a nagrania będą prowadzone w przeróżnych zakątkach Polski. Program rusza już 24 czerwca.  

- Wiele plotkowało się o tym, że nowy prezes TVP nie jest fanem disco polo i będzie ograniczał jego obecność na antenach TVP. Teraz zapewnia, że podczas biesiad uczestnicy będą śpiewać przeróżne piosenki, począwszy od starych, kultowych polskich przebojów, aż po disco polo właśnie – czytamy dalej.

 

Źródło: telemagazyn.pl