Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zdjęcie grobu Krzysztofa Krawczyka trafiło do sieci w dzień Wszystkich Świętych
Monika Majko
Monika Majko 02.11.2021 16:24

Zdjęcie grobu Krzysztofa Krawczyka trafiło do sieci w dzień Wszystkich Świętych

EN 01188332 6911
TRICOLORS/East News

W tym roku Polacy pożegnali się m.in. z Krzysztofem Krawczykiem, który odszedł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Artysta został pochowany na cmentarzu w Grotnikach koło Łodzi, a niedawno na jego mogile stanął okazały pomnik. W dzień Wszystkich Świętych grób artysty odwiedziło wielu fanów, a przyjaciel piosenkarza i jego wieloletni menadżer Andrzej Kosmala opublikował w sieci wzruszające zdjęcie nagrobka gwiazdora.

Nagła śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła zarówno jego bliskimi, jak i fanami króla polskiej estrady. Wielu z nich postanowiło uczcić gwiazdora i zaplanowało wizytę przy jego grobie w dzień Wszystkich Świętych.

Niedługo przed śmiercią Krzysztof Krawczyk poinformował fanów, że został hospitalizowany z powodu zakażenia COVOD-19. Stan piosenkarza poprawił się jednak na tyle, że lekarze zezwolili mu na powrót do domu przez tegoroczną Wielkanocą. Niestety, druzgocząca informacja o śmierci piosenkarza obiegła kraj w świąteczny poniedziałek, 5 kwietnia 2021 roku.

Poruszające zdjęcie grobu Krzysztofa Krawczyka trafiło do sieci

O śmierci piosenkarza poinformował za pomocą mediów społecznościowych wieloletni menadżer gwiazdora i jego serdeczny przyjaciel, Andrzej Kosmala. W rozmowie z redakcją "Faktu" były agent Krzysztofa Krawczyka wyznał, że jego zdaniem artysta zmarł nie tylko z powodu zakażenia COVID-19 i chorób współistniejących.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Wszyscy byliśmy optymistami i przyjmowaliśmy zamówienia na koncerty letnie. Krzysztof bardzo się cieszył [...] Jeżeli COVID-19 go zabił, to nie bezpośrednio, tylko właśnie przez brak śpiewania - stwierdził Andrzej Kosmala.

W dzień Wszystkich Świętych Andrzej Kosmala pokazał w sieci, jak grób Krzysztofa Krawczyka wyglądał po zmierzchu. Przy niezwykłym pomniku artysty, zaprojektowanym specjalnie ku uczczeniu jego pamięci, nie zabrakło świeżych kwiatów i dziesiątek palących się zniczy, pozostawionych przy nagrobku nie tylko przez bliskich, ale również fanów piosenkarza.

- Czuwanie u Krzysztofa Krawczyka… - podpisał swoje zdjęcie Andrzej Kosmala. Do późnych godzin fani pojawiali się przy grobie artysty i zostawiali zapalone znicze. Widok grobu, gdy wokół zapadła już noc, może przyprawić o łzy wzruszenia.

Bliscy Krzysztofa Krawczyka planują montaż kolejnych atrakcji przy jego grobie

Pomnik na grobie Krzysztofa Krawczyka ma przypominać estradę, na której gwiazdor spędził wiele lat swojego życia. Wokół grobu postawiono również ławki, które symbolizują widownię. Z zapowiedzi bliskich zmarłego artysty wynika, że już niedługo na jego grobie zamontowane zostaną również małe ogniwa fotowoltaiczne, które będą zasilać reflektor oświetlający płytę, a także odtwarzacz muzyki.

Ujawnione przez bliskich artysty plany kolejnych atrakcji w miejscu jego wiecznego spoczynku spotkały się jednak z mieszanymi uczuciami wśród jego wielbicieli. Wiele osób uważa, że to zbyt śmiałe i niepotrzebne pomysły, które zaburzą tylko spokój na cmentarzu. Podobnego zdania jest m.in. Marian Lichtman, który podkreślił w rozmowie z mediami, że "nawet Elvis Presley nie ma takiego grobu".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl źródło: Facebook