Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Zaśpiewali hit disco-polo na pierwszej komunii. Polacy są załamani. "To żart"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 30.05.2023 19:38

Zaśpiewali hit disco-polo na pierwszej komunii. Polacy są załamani. "To żart"

komunia
TikTok/@cziksers

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to dla wielu dzieci wielkie przygotowania, liczne próby czytania i śpiewów, aby wypaść jak najlepiej podczas mszy świętej. Mali chrześcijanie mają swoje różne zadania podczas ceremonii. Jedni niosą dary, inni czytają, a jeszcze inni śpiewają kościelne utwory czy psalmy. Jak się okazuje, nie we wszystkich kościołach wygląda to tak standardowo. Na pewnym nagraniu na TikToku pokazano, jak w jednej z polskich parafii dzieci podczas uroczystości komunijnych śpiewają… disco-polo.

Nagranie z tej komunii to hit TikToka

Na nagraniu, które udostępnił jeden z użytkowników platformy, widzimy grupę dzieci podczas ceremonii pierwszokomunijnej, która ochoczo i radośnie śpiewa utwór disco-polo zespołu Classic. Poza klasycznymi i standardowymi częściami mszy świętej, jak czytanie Pisma Świętego czy śpiewanie psalmu, ta parafia poszła o krok dalej. Internauci w komentarzach nie kryją swojego zaskoczenia i zdziwienia. Niektórzy krytykują, innym z kolei bardzo podoba się takie pójście z duchem czasu…

Justyna Kowalczyk zabrała głos na pogrzebie Kacpra Tekielego. Trudno powstrzymać łzy

Disco-polo podczas komunii

Cała sytuacja miała miejsce rok temu w Kościele św. Marii Magdaleny w Rozogach, ale jak to zwykle bywa, internauci odkopali nagranie w sezonie komunijnym, który mamy w pełni. 

Dzieci zaśpiewały słowa utworu grupy Classic, które brzmią: „Jesteś dla mnie, a ja dla Ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie. A gdy tylko w twe oczy patrzę, wiem, że będziesz ze mną na zawsze”. Parafia w Rozogach jak widać, postawiła na coś oryginalnego i nowego. Niektórzy z tego powodu są bardzo zadowoleni i chwalą zamysł, inni z kolei krytykują, mówiąc o profanacji ważnego dnia i sakramentu.

Nagranie odtworzono już ponad 1,4 mln razy

Wideo z nagraniem, na którym pierwszokomunijne dzieci śpiewają utwór disco-polo przebiło już barierę 1,4 miliona wyświetleń na TikToku i jak nietrudno się domyślić, zebrało prawdziwą lawinę komentarzy. Odbiorcy są podzieleni.

„To żart. Disco polo na komunii…”, „Błagam, niech ktoś powie, że ta piosenka jest tylko podłożona pod ten filmik”, „Nie no dla mnie to już jest przegięcie... Mało jest pieśni religijnych przeznaczonych na tego typu uroczystość?” – czytamy głosy niezadowolonych.

Bardziej wyrozumiali internauci — choć jest ich zdecydowanie mniej — uznali, że jeśli jest to wielbienie Boga, to każdy sposób na to jest dobry. „A ja jestem za! Wiara nie musi być wyznawana tylko pieśniami i wyuczonymi formułkami” – to jeden z kilku pozytywnych wpisów. A wy co sądzicie?