Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zaskakujące, jakie wykształcenie ma Adam Małysz. Niewielu sportowców może się tym pochwalić
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 03.12.2023 14:58

Zaskakujące, jakie wykształcenie ma Adam Małysz. Niewielu sportowców może się tym pochwalić

Adam Małysz
KAPIF; Jakie wykształcenie ma Adam Malysz?

Adam Małysz zdecydowanie wpisał się w karty polskiego sportu jako znakomity i niezwykle utalentowany skoczek narciarski. Od lat jest uważany za jednego z najbardziej zasłużonych sportowców. Choć zakończył już swoją narciarską karierę, nieustannie wzbudza zachwyt. A jakie ma wykształcenie? Okazuje się, że mało kto o tym wie.

Adam Małysz to najbardziej znany polski skoczek narciarski

Co widzisz, gdy pomyślisz o Adamie Małyszu? Zapewne od razu przed Twoimi oczami ukazuje się skocznia narciarska, a wokół niej tłumy kibiców, którzy pomimo sypiącego śniegu i doskwierającego mrozu, stoją i ile sił w piersiach wykrzykują: “Leć, Adaś, leć”. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych skoczków narciarskich, a w czasach swojej kariery, zdobył ogromne osiągnięcia i nagrody.

Po latach postanowił “zejść ze sceny” w chwale i uwielbieniu po sezonie 2010/2011. Mimo to nie zrezygnował ze sportu i poświęcił się swojemu nowemu hobby, który dostarcza mu mnóstwo adrenaliny.

Adama Małysza spotkał dramat. Jego żona wszystko zrelacjonowała. "To był koszmar"

Nowe hobby Adama Małysza

Adam Małysz, po zakończeniu swojej kariery skoczka, nie trwał zbyt długo na błogim lenistwie i odpoczynku. Nieustannie interesował się sportem, który wciąż był obecny w jego życiu. Został nawet prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Do tej pory wielu rodaków traktuje go jak “dumę narodową”.

Okazuje się, że nie jest to jednak koniec jego osiągnięć legendarnego sportowca. Niedługo po tym, jak zrezygnował ze skoków, ponownie zrobiło się o nim głośno, lecz przyczyna tego rozgłosu stały się… rajdy. Adam Małysz zdobył tytuł międzynarodowego mistrza Polski, a w latach 2012-2014 pięciokrotnie brał udział w Rajdzie Dakar. 

Adam Małysz
KAPIF; Jakie wykształcenie ma Adam Małysz?

Jakie wykształcenie ma Adam Małysz?

Adam Małysz swoje wykształcenie zdobywał stopniowo, przez lata. Przez długi czas oddany był sportowi, treningom, mistrzostwom, a także rodzinie, co znacznie ograniczało go czasowo. “Orzeł z Wisły” w 1995 roku, po ukończeniu Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ustroniu, zdobył zawód blacharz-dekarz. 

Po latach postanowił znów powrócić do edukacji. W 2010 roku Adam Małysz zdał maturę, a w 2018 roku ukończył studia licencjackie na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej na kierunku turystyka i rekreacja. To było jednak nadal mało dla naszego skoczka, dlatego też w 2020 roku zdobył tytuł magistra.

Adam Małysz
KAPIF; Jakie wykształcenie ma Adam Małysz?

Źródło: Pudelek

Tagi: Adam Małysz