Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Żałoba w polskiej policji. Nie żyje Jacek Lewandowski, miał zaledwie 46 lat
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 10.02.2023 21:52

Żałoba w polskiej policji. Nie żyje Jacek Lewandowski, miał zaledwie 46 lat

świeczki
Iberion.pl

8 lutego w nocy niespodziewanie odszedł podinsp. Jacek Lewandowski z Nowego Dworu Mazowieckiego. 46-letni funkcjonariusz dał się poznać nie tylko jako sumienny policjant oddany służbie na rzecz innych, ale przede wszystkim jako człowiek ciepły i życzliwy wobec innych.

Nie żyje podinsp. Jacek Lewandowski

Informację o śmierci przekazali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Komunikat nie zawierał informacji o przyczynie śmierci. Funkcjonariusz pozostawił w smutku bliskich oraz kolegów i koleżanki z jednostki.

- Na wieczną służbę odszedł niespodziewanie w nocy 8 lutego 2023 roku. Miał 46 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku żonę, dwoje dzieci, rodzinę i bliskich oraz współpracowników z nowodworskiej jednostki, dla których był nie tylko wzorem policjanta, ale też serdecznym Kolegą - przekazali policjanci z KPP w Nowym Dworze.

- Na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty i uczynny Kolega. Zawsze gotowy, by poświęcić każdemu swój czas. W swoim przedwcześnie zakończonym życiu dał się poznać nie tylko jako sumienny policjant oddany służbie na rzecz innych, ale przede wszystkim jako człowiek ciepły i życzliwy wobec innych. Był zawsze otwarty na potrzeby drugiego człowieka, nigdy nie odmówił pomocy swoim współpracownikom - napisali o zmarłym funkcjonariuszu policjanci, którzy mieli przyjemność z nim pracować.

Nie żyje podinsp. Jacek Lewandowski. Kim był?

Podinsp. Jacek Lewandowski był policjantem przez 22 lata. Początkowo, w latach 2001- 2010, związany był z Biurem Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji oraz z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Następnie w czerwcu 2010 roku rozpoczął służbę na stanowisku eksperta w Zespole Kontroli Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Podinsp. Jacek Lewandowski był wielokrotnie odznaczanym funkcjonariuszem. Za swoją długoletnią służbę otrzymał, m.in. Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, Brązową Odznakę Zasłużony Policjant oraz Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Pogrzeb podinsp. Jacka Lewandowskiego odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 lutego. W Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Płońsku przy ulicy Płockiej 17 o godz. 15:00 odprawione zostanie nabożeństwo żałobne, a po jego zakończeniu nastąpi ceremonia pogrzebowa. Funkcjonariusz spocznie na Cmentarzu komunalnym w miejscowości Szerominek przy ul. Spokojnej 26.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: policja