Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wypadek księżniczki Anny. Pilne oświadczenie Pałacu Buckingham
Patryk Idziak
Patryk Idziak 24.06.2024 16:38

Wypadek księżniczki Anny. Pilne oświadczenie Pałacu Buckingham

Księżniczka Anna
fot. Andreas Fadum / SplashNews.com/East News

Księżniczka Anna, członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, została przewieziona do szpitala po doznanym wypadku. Pałac Buckingham wydał oświadczenie.

Księżniczka Anna miała wypadek. Obecnie przebywa w szpitalu

W niedzielę wieczorem 73-letnia księżniczka Anna, siostra króla Karola III, miała wypadek, do którego doszło w jej posiadłości w hrabstwie Gloucestershire. W wyniku tego zdarzenia księżniczce Annie zdiagnozowano lekkie wstrząśnienie mózgu, a oprócz tego niewielkie obrażenia zewnętrzne. Oficjalne oświadczenie opublikował Pałac Buckingham, który przekazał, że profilaktycznie księżniczka Anna nadal przebywa w szpitalu.

Księżna doznała niewielkich obrażeń i wstrząśnienia mózgu w wyniku incydentu w posiadłości Gatcombe Park wczoraj wieczorem. Jej Królewska Wysokość profilaktycznie pozostaje w szpitalu Southmead w Bristolu na obserwacji i oczekuje się, że niebawem w pełni wróci do zdrowia. Król jest na bieżąco informowany i przesyła księżnej najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia – napisano.

Od plotek aż huczało. Justyna Steczkowska pojawi się w lubianym programie

Co spowodowało wypadek księżniczki Anny? Nieoficjalne doniesienia

Oficjalnie nie podano, co doprowadziło do wypadku, ale jak informuje portal BBC, księżniczka Anna prawdopodobnie została uderzona przez konia. Zwierzę mogło ją zaatakować głową lub nogą, niekoniecznie z premedytacją.

Brytyjska księżniczka Anna od dziecka trenuje jeździectwo i jest znana ze swojej miłości do koni. W 1973 roku zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach Europy, a później w 1976 roku jako pierwsza kobieta w brytyjskiej rodzinie królewskiej zakwalifikowała się do letnich igrzysk olimpijskich.

Księżniczka Anna to ukochana poddanych

Księżniczka Anna od najmłodszych lat bierze udział w życiu publicznym i chętnie angażuje się w sportowe wydarzenia oraz reprezentuje rodzinę królewską w ważnych uroczystościach, tak jak miało to miejsce podczas ostatniego Trooping the Colour, na które również przybyła konno.

Od urodzenia używała tytułu księżniczki Anny z Edynburga, który został przemianowany przez królową Elżbietę II na księżniczkę królewską, przysługujący najstarszej córce brytyjskiego monarchy.