Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Wrzuć orzechy do wrzątku i odczekaj 30 minut. Pozbędziesz się uporczywego problemu
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 26.01.2023 12:13

Wrzuć orzechy do wrzątku i odczekaj 30 minut. Pozbędziesz się uporczywego problemu

orzechy włoskie
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Poza wyróżniającym się smakiem, orzechy włoskie cenione są także, ze względu na pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przed możliwością rozkoszowania się ich smakiem, powstrzymuje nas jednak wcześniej twarda, trudna do rozłupania skorupa. Próba dostania się do interesującego nas wnętrza orzecha może okazać się czasochłonna. Znany jest jednak efektywny sposób, pozwalający zaoszczędzić sobie nerwów.

Skuteczna metoda w walce z twardymi skorupami orzechów

Orzechy włoskie stanowią popularną wśród Polaków przekąskę. Lubimy po nie sięgać, choć często ich konsumpcja sprawia nam wiele problemów.

Jak w skuteczny sposób poradzić sobie z utrudniającą zadanie, twardą łupiną? Metoda jest bardzo prosta. Wystarczy zalać orzechy wrzątkiem.

We wrzącej kąpieli powinny one odczekać około 30 minut. Jak wytłumaczyć skuteczność tego banalnego, ale jakże użytecznego działania? Temperatura wody sprawi, że łupina orzecha ulegnie zmiękczeniu, dzięki czemu, do uporania się z nią wystarczy nawet cienki nóż.

Ostrze noża skierować należy w miejsce, gdzie łączą się obie części skorupy, a następnie ostrożnie je odchylić. Dla fanów solonych orzechów dobrym rozwiązaniem będzie dodanie soli do wrzątku. Nie dość, że wpłynie to na wzbogacenie walorów smakowych, to przyczyni się do jeszcze łatwiejszego otwarcia orzecha.

Nie wyrzucaj skorupek. Mogą okazać się naprawdę przydatne

Po uporaniu się niechcianymi łupinami, najczęściej lądują one w koszu. Jest to błędna praktyka, ponieważ można umiejętnie wykorzystać je w domowych sposobach na piękniejsze włosy. Przegotowując skorupki, otrzymać można przynoszącą efekty płukankę, która skutecznie przyciemni kosmyki.

Po zalaniu wrzątkiem, a następnie odczekaniu do ich wystygnięcia, skorupki należy odcedzić do osobnego naczynia. W tym momencie środek jest już gotowy do użycia. Po kąpieli, włosy bogate będą w robiące wrażenie refleksy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: przepis