Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zełenski odwiedził Polskę, zanim został prezydentem Ukrainy. Nagranie trafiło do sieci
Monika Majko
Monika Majko 15.03.2022 19:20

Zełenski odwiedził Polskę, zanim został prezydentem Ukrainy. Nagranie trafiło do sieci

EN 01370009 2424
GENYA SAVILOV/AFP/East News

Wołodymyr Zełenski przed tym, jak został wybrany na prezydenta Ukrainy, był znanym aktorem i komikiem. Do sieci trafiło nagranie z jego występu w Polsce, który odbył się w 2018 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu.

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła zbrojny atak na Ukrainę, a wojska Władymira wkroczyły na teren naszego wschodniego sąsiada i od tego czasu prowadzą nieprzerwany ostrzał ukraińskich miast i granic. W obliczu tych wydarzeń prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wykazał się wielką odwagą i został w zaatakowanym kraju, którego granic broni wraz ze swoimi rodakami.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z zawodu jest aktorem i komikiem

Postawa Zełenskiego szybko stała się wzorem męstwa i odwagi, a jego płomienne przemówienia porywają nie tylko obywateli Ukrainy, ale i mieszkańców całego świata. Ciężko dostrzec w nim wrażliwego artystę, aktora i komika, którym był przed objęciem fotela prezydenta.

Popularność prezydenta Ukrainy stale jednak rośnie, a nowi "fani" Zełenskiego z ciekawością oglądają filmy i seriale, w których w przeszłości występował. W sieci znalazło się także nagranie z jednego ze scenicznych występów ukraińskiego gwiazdora, który odbył się w 2018 roku w Polsce. Na platformie "YouTube" opublikował je kanał "inPoland - Ukraiński informacyjny kanał w Polsce".

Zełenski pojawił się we Wrocławiu wraz ze studiem "Kwartał 95". To grupa kabaretowa z Ukrainy, w której skład oprócz obecnego prezydenta tego kraju wchodzili także takie gwiazdy wschodniego show-biznesu, jak m.in. Jewgienij Koshevoy, Elena Kravets, Mika Fatałow czy Jurij Krapow.

Wołodymyr Zełenski zaapelował do rosyjskich żołnierzy

Dziś Wołodymyr Zełenski zajmuje się jednak zupełnie innymi sprawami. Prezydent Ukrainy nie skorzystał z możliwości ewakuacji z Kijowa, który jest stale ostrzeliwany przez rosyjskie wojska i wciąż pozostaje w mieście. Stamtąd zarządza obroną swojego kraju i jego stolicy.

Niedawno ukraiński prezydent zwrócił się bezpośrednio do rosyjskich żołnierzy i oficerów walczących na froncie oraz tych, którzy mają dopiero do nich dołączyć. Jak podkreślił, jego zdaniem członkowie rosyjskiej armii ryzykują śmiercią dla przegranej sprawy.

Daję wam szansę, szansę na przeżycie. Jeśli poddacie się naszym siłom, potraktujemy was tak, jak powinno traktować się ludzi - z godnością. Jak nie byliście traktowani w waszej armii i jak wasza armia nie traktuje naszej - oświadczył.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl