Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wojciech Korda z Niebiesko-Czarnych podupadł na zdrowiu. Pomocy potrzebuje także jego żona
Irmina Jach
Irmina Jach 10.01.2022 12:40

Wojciech Korda z Niebiesko-Czarnych podupadł na zdrowiu. Pomocy potrzebuje także jego żona

Korda
NIKODEM JACUK/REPORTER /East News

- Wojciech Korda, wokalista zespołu Niebiesko-Czarni, w ostatnich miesiącach podupadł na zdrowiu. Piosenkarz ma za sobą sześć udarów i jest przykuty do łóżka. Artystą opiekuje się żona, która też potrzebuje pomocy. Pani Aldona boryka się z problemami finansowymi.

Wojciech Korda przed kilkunastoma laty przeżył ogromną tragedię. W pierwszym dniu 1991 roku wokalista wracał wraz z ówczesną żoną i znajomymi z koncertu w Warszawie. Pojazd brał udział w zdarzeniu drogowym pod Poznaniem. Zginęli wszyscy poza piosenkarzem.

Wojciech Korda jest w bardzo złym stanie

W 2015 roku Wojciech Korda przeszedł udar i od tego czasu jest przykuty do łóżka. W kolejnych latach jego zdrowie znacznie się pogorszyło - w tym momencie artysta jest już po sześciu udarach. W ich następstwie pojawiły się również inne schorzenia.

Jak poinformował Fakt, wokalista Niebiesko-Czarnych cierpi na postępującą niewydolność oddechową, parkinsonizm poudarowy oraz cukrzycę. Cztery lata temu jego żona zdecydowała się na dramatyczne wyznanie na temat stanu męża.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Po pierwszym udarze jeszcze nagrał jeden utwór. [...] Następny udar nastąpił po pogrzebie Franciszka Walickiego w Gdyni, później nastąpił kolejny udar. W 2017 dostał czwartego udaru. Wojtek musi być rehabilitowany, ponieważ ma niewydolność płuc, wymaga ciągłej opieki. Pilnuję, by jadł i na razie dzięki Bogu mi się to udaje. Z Wojtkiem jest kontakt, choć czasami ma problemy z komunikacją. Wtedy muszę zrozumieć jego myśli. Wokół Wojtka są przyjaciele, którzy go wspierają - mówiła pani Aldona.

Żona legendarnego piosenkarza potrzebuje pomocy

Polska Fundacja Medyczna poinformowała, że dziś także żona piosenkarza potrzebuje pomocy. Kobieta jest w trudnej sytuacji materialnej - nie zarabia, a każdą wolną chwilę poświęca mężowi. Można jej pomóc, przekazując jeden procent podatku na rzecz Fundacji. - Pani Aldona nie pracuje, ma maleńką emeryturę, nie ma czasu, jest całodobowym serwisem medycznym i pogotowiem ratunkowym - jest cichą bohaterką codziennej walki o zdrowie i życie. [...] Pani Aldona nie ma siły, żyje praktycznie z dnia na dzień, ale dalej będzie bieda, jeśli nie pomożemy [...] Przekażcie proszę Wojtkowi i Aldonie wpłatę na konto w Polskiej Fundacji Muzycznej, by 2022 rok mógł się dla nich zacząć lepiej - czytamy w apelu, który pojawił się na stronie fundacji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Fundacja Medyczna

Tagi: