Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > William wyjawił, jak przebiega leczenie księżnej Kate. Padły przejmujące słowa
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 06.06.2024 09:42

William wyjawił, jak przebiega leczenie księżnej Kate. Padły przejmujące słowa

Księżna Kate i książę William
fot. AKPA

Niedawno książę William brał udział w uroczystości D-Day. Podczas tego spotkania został zapytany o stan zdrowia księżnej Kate. Postanowił udzielić odpowiedzi na to pytanie. Syn króla Karola zdradził, jak czuje się jego małżonka. Z jego ust padły poruszające słowa.

Księżna Kate zmaga się z nowotworem

Przed kilkoma miesiącami ogłoszono, że księżna Kate na pewien czas odsunie się od pełnienia obowiązków zawodowych. Jej nieobecność była tłumaczona koniecznością wykonania operacji w obrębie jamy brzusznej. 

Przedłużająca się jednak absencja żony księcia Williama przyczyniła się do lawiny spekulacji. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej snuli różnorakie teorie, często irracjonalne. Niestety okazało się, że za tym wszystkim stoją poważne problemy zdrowotne księżnej Walii.

Pod koniec marca w sieci ukazało się nagranie, na którym synowa króla Karola III tłumaczy przyczynę swojej nieobecności. Wyjawiła wówczas, że wykryto u niej nowotwór. Kate podjęła walkę z chorobą i poddała się chemioterapii.

W styczniu przeszłam operację i wówczas mój stan nie był związany z nowotworem. Operacja przebiegła pomyślnie, ale badania po niej wykazały obecność nowotworu. Moi lekarze zdecydowali, że powinnam poddać się profilaktycznej chemioterapii i obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia - przekazała księżna.

Nie żyje Janusz Rewiński. Syn aktora przekazał tragiczne wieści

Jak czuje się księżna Kate?

Niepokojące informacje dotyczące zdrowia księżnej Kate wyraźnie zaniepokoiły fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Od momentu, gdy żona księcia Williama ogłosiła, że zmaga się z chorobą, zastanawiają się, jak faktycznie może się ona czuć i jak przebiega leczenie. 

Głos w sprawie zabrała biografka księżnej Diany. Lady Colin Campbell w jednym z wywiadów przyznała, że stan Kate może być poważny.

Leczenie jest wyczerpujące. Musi odpocząć, aby wyzdrowieć i móc opiekować się trójką swoich dzieci, które są bardzo małe. To proste, jest zbyt chora, aby być aktywna - mówiła.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy "M jak miłość" długo ukrywały ciąże. Istny baby boom

Książę William mówi o stanie zdrowia księżnej Kate

Nieco inaczej na ten temat wypowiedział się książę William, który niedawno brał udział w rocznicowej uroczystości D-Day. Syn króla Karola III wygłosił poruszające przemówienie, po czym spotkał się ze społeczeństwem. Wśród osób, które przybyły, był również weteran wojny. Postanowił zapytać księcia o stan zdrowia jego żony. Mąż księżnej Kate wyjaśnił zgromadzonym osobom, że czuje się ona już znacznie lepiej. Nagranie z jego wypowiedzią trafiło do sieci.

Jest lepiej, dziękuję. Bardzo chciałaby tu dziś być -  powiedział książę William.