Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wielki chaos przed koronacją Karola III. Przyszły władca podarł listę gości?
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 03.05.2023 22:38

Wielki chaos przed koronacją Karola III. Przyszły władca podarł listę gości?

Karol III
Instagram @theroyalfamily

Wielkimi krokami zbliża się koronacja Karola III. Przyszły władca na kilka dni przed wielkim wydarzeniem podobno... podarł listę gości. Mówi się także o jego kłótniach z Camillą.

Koronacja Karola III

Na 6 maja zaplanowano koronację Karola III. Monarcha przedstawił już swoją wizję rządów, ma między innymi obciąć budżet. Przyszły władca nie zamierza trwonić pieniędzy podatników, dlatego marzy mu się skromna uroczystość. 

Ten plan nie podoba się jednak Camilli, która wolałaby zorganizować koronację z rozmachem. Jak donosi "New Idea", małżonkowie mają nieustannie kłócić się o tę kwestię. 

Nie żyje uwielbiany tiktoker. Dziadek Józek odszedł w wieku 77 lat

Karol III porwał listę gości?

Karol III zażądał między innymi zmiany  wyszukanego dress code'u na rzecz strojów biznesowych. Między nim a Camillą doszło również do starcia o aranżacje kwiatowe. Niektórzy twierdzą, że chęć obcinania wszelkich wydatków przez Karola III powoli zamienia się w obłęd.

- Miał parę razy porwać na strzępy listę gości. Camilla rozumie, że Karol chce być blisko z poddanymi, ale od rodziny królewskiej wymaga się pewnego rodzaju pompy. Muszą też spełnić konkretne standardy. Camilla martwi się, że stracą swój królewski blask - podaje informator "New Idea".

William i Kate popierają decyzje Karola III

Wizja skromniejszej wersji koronacji przypadła do gustu Williamowi i Kate. Według ostatnich doniesień, król zabiegał również, by pozostali członkowie rodziny królewskiej zamienili tego dnia korony i diademy na kapelusze.

Według "The Times", księżna Kate również zrezygnuje podczas uroczystości z tradycyjnej tiary. Zamierza za to zaprezentować się w ozdobie z kwiatów, wpiętej we włosy.

Źródło: New Idea, The Times

Tagi: Karol III