Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Widzisz motyla na obrazku? Tylko nieliczni potrafią go dostrzec, zagadka jest hitem
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 31.05.2023 19:28

Widzisz motyla na obrazku? Tylko nieliczni potrafią go dostrzec, zagadka jest hitem

łamigłówka
TikTok/@philipmayio

Łamigłówki i wszelkiego rodzaju zagadki czy iluzje optyczne to bardzo popularna forma zabawy i spędzania wolnego czasu. Jest też również bardzo korzystna dla naszego mózgu. Poprawia koncentrację i rozwija nasze zdolności umysłowe, a dla niektórych to po prostu forma relaksu i ciekawej rozgrywki ze znajomymi. Sprawdźcie swoją spostrzegawczość w poniższym zadaniu.

Ludzie uwielbiają łamigłówki

Obecnie w sieci krąży bardzo dużo różnego rodzaju zadań i łamigłówek, które cieszą się naprawdę imponującą popularnością. Nic dziwnego, bowiem każdy lubi sprawdzić się w takich zadaniach. Na TikToku użytkownika Philip Mayio pojawiła się intrygująca zagadka, która na pozór wydaje się banalna. Sprawdź, czy dasz radę ją rozwiązać.

W tym zadaniu zasady są bardzo proste. Wystarczy wskazać na obrazku motyla. Dla tych, którzy mają bardzo dobry wzrok i w mig rozwiązują takie łamigłówki, można przyjąć, że zadanie powinni wykonać w określonym czasie np. 10 sekund. 

Nagranie z komunii hitem internetu. Ksiądz nie mógł powstrzymać śmiechu

Gdzie ukrył się motyl?

Malutki motyl ukrył się wśród pięknych kolorowych kwiatów. Kolory na tyle zlewają się ze sobą na tym obrazku, że odszukanie go wcale nie jest takie łatwe i może zająć nam dobrych kilka minut. Jeśli jednak udało ci się odnaleźć owada szybciej – gratulacje, masz świetny wzrok.

Dla wszystkich tych, którzy nie potrafią wciąż rozwiązać łamigłówki, przychodzimy z pomocą i rozwiązaniem graficznym. Otóż motyl ukrył się praktycznie na samej górze kolorowego zdjęcia. Zobaczcie sami: 

motyl1.png
TikTok/@philipmayio

Rozwiązywanie łamigłówek wpływa na nasze zdrowie

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale regularne rozwiązywanie łamigłówek i różnego rodzaju zadań logicznych znacznie poprawia naszą pamięć i koncentracje. Łatwiej jest się nam skupić i myśleć logicznie. Jesteśmy bardziej kreatywni i myślimy innowacyjnie. Taka zabawa to przyjemne spędzanie czasu połączone z pożytecznym aspektem.

Gry logiczne odprężają również nasz umysł i pomagają się zrelaksować. Warto więc zerkać znacznie częściej na pojawiające się zagadki, bo niosą one za sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia.