Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Weronika Marczuk opublikowała wzruszający wpis. Padły słowa o konflikcie na Ukrainie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 23.02.2022 16:36

Weronika Marczuk opublikowała wzruszający wpis. Padły słowa o konflikcie na Ukrainie

Weronika Marczuk
Tricolors/East News

Weronika Marczuk opublikowała poruszający wpis, w którym podzieliła się swoimi odczuciami dotyczącymi konfliktu na Ukrainie. Pochodząca z Kijowa celebrytka wyznała, że zarówno ona jak i jej bliscy starają się zachować nadzieję każdego dnia.

Szczególnie w ostatnich, trudnych dniach, serce gwiazdy bije mocniej, wznoszone duchem patriotyzmu. Weronika Marczuk jest dumna z walczącej o niepodległość Ukrainy.

Czas wojny

Gdy w poniedziałek doszło do eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, cały świat wstrzymał oddech. Rosyjski prezydent Władimir Putin złamał dane przywódcom państw zachodnich słowo i zdecydował się na oficjalne wprowadzenie wojsk do Donbasu.

Co więcej, uznał niepodległość Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, a o samej Ukrainie wyraził się jako o państwie bez tożsamości narodowej, istniejącym jedynie dzięki Związkowi Radzieckiemu.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Działania Władimira Putina spotkały się z głośnym sprzeciwem nie tylko polityków i dyplomatów, ale również wielu celebrytów. Wśród nich znajduje się Weronika Marczuk, prawniczka i producentka filmowa pochodząca z Ukrainy, od wielu lat mieszkająca w Polsce.

Gwiazda czuje głęboką przynależność do kraju, w którym się urodziła i zaangażowała się w akcje humanitarne mające na celu wsparcie ofiar konfliktu. W swoich mediach społecznościowych opublikowała też wpis, w którym opowiedziała o swoich odczuciach względem sytuacji.

Niegasnąca nadzieja

- To, co powtarzamy sobie każdego dnia, to WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE (ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ) i wiemy, że największą naszą siłą jest spokój i wiara. To najbardziej wykańcza wroga. Ta pewność, że nie mogą nas straszyć czy zawojować - wyznała celebrytka.

Jak poinformowała Weronika Marczuk, zdecydowała się na zaangażowanie w pomoc m.in. przy sprawach logistycznych i urzędniczych, dotyczących, chociażby domów dziecka funkcjonujących nieopodal linii frontu.

Orzekła też, że jest bardzo dumna ze swojego rodzinnego kraju, który każdego dnia walczy o to, by nie dopuścić do niecnych planów agresora. Podkreśliła, że dużym wsparciem dla mieszkańców Ukrainy jest zainteresowanie Polaków, chęć symbolicznej pomocy i solidarność.

- DZIĘKUJĘ wam, kochani, jesteście wspaniali, dziś mówimy NO WAR IN UKRAINE, ONLY PEACE - zakończyła swój wpis Weronika Marczuk.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Ukraina