Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Wszystkich Świętych 2022. Auchan sprzedaje znicze za ponad 180 zł. Internauci są oburzeni
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 13.10.2022 17:21

Wszystkich Świętych 2022. Auchan sprzedaje znicze za ponad 180 zł. Internauci są oburzeni

Znicze
krzys16/Pixabay

Wszystkich Świętych 2022. Postępująca inflacja każe nam wszystkim sądzić, że nadchodzące święta będą szczególnie kosztowne. Producenci zniczy od miesiąca zapowiadają, że w tym roku ceny będą rekordowo wysokie... ale nikt nie spodziewał się aż takich kwot!

Wszystkich Świętych 2022. Znicz za niemal 180 zł w popularnym sklepie

W serwisie TikTok jeden z internautów opublikował nagranie, na którym pochwalił się swoim odkryciem w jednym z popularnych hipermarketów. "Upolował" on na sklepowej półce znicz w cenie... 178,99 zł. Za sztukę.

@jmsohana #inflacja #polski #swieta #1listopada #drogo #dlaciebie ♬ dźwięk oryginalny - Mama_najlepsza

Trzeba przyznać, że jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby czuwać przy grobie zmarłego, ale nie potrafią znaleźć w sobie dość samozaparcia. Postawienie znicza za niemal 200 zł sprawi, że będziemy godzinami pilnować go, jak oka w głowie.

Na stronie producenta tego wyjątkowego produktu udało nam się ustalić, że jest on wykonany z nierdzewnego drutu i szklanych kryształów. Znicz jest dostępny w kolorze złotym i srebrnym, choć cena sugerowałaby raczej, że wykonano go ze złota lub srebra. Niemniej, produkt ten jest produktem PREMIUM (jak czytamy na stronie), i stąd też jego cena. Za zwykłe znicze w tym roku przyjdzie nam zapłacić na szczęście trochę taniec.

Znicze w 2022 roku podrożeją nawet o 70 procent

Już od września producenci zniczy zapowiadają, że na tegoroczny dzień Wszystkich Świętych znicze będą duże droższe niż w latach ubiegłych, ze względu na postępującą inflację, wzrost cen energii i materiałów potrzebnych do ich wyprodukowania. Ceny mają wzrosnąć nawet o 70 proc., co wynika ze znacznie wyższych kosztów szkła i parafiny w hurtowniach.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt, Super Express