Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Teresa Lipowska żali się na głodową emeryturę. Odpoczynek to dla niej tylko marzenie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 18.02.2023 08:37

Teresa Lipowska żali się na głodową emeryturę. Odpoczynek to dla niej tylko marzenie

Teresa Lipowska
KAPiF

Teresa Lipowska, gdyby nie pracowała w serialu, miałaby spore problemy finansowe. Wysokość jej emerytury jest śmieszna, wszystko przez aktorską pracę. Co sama gwiazda sądzi o swoich zarobkach? 

Teresa Lipowska nie ma za co żyć?

Teresa Lipowska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Rola Basi w “M jak Miłość” przyniosła jej jeszcze większą sławę i rozpoznawalność wśród młodszych pokoleń Polaków. Artystka od lat gra głównie w serialu, czasem tylko pojawiając się w teatrze lub na występach gościnnych. “M jak Miłość” to jej życie i główne źródło dochodu.

Gdyby jednak serial nagle zniknął z anteny, to czy Teresa Lipowska miałaby za co żyć? To pytanie może okazać się kluczowe do dyskusji o emeryturach aktorów. Niektórzy po prostu nie mogą przestać grać.

Cyklon Ulf nadciąga nad Polskę. RBC wydało alerty. "Silny wiatr, przerwy w dostawie prądu"

Teresa Lipowska nie może pozwolić sobie na odejście z "M jak Miłość"

Teresa Lipowska, nawet gdyby chciała (a zdaje się, że nie chce), nie mogłaby odejść z “M jak Miłość". Gwiazda ma pewnie finansowe problemy i jest uzależniona od serialu, w którym gra. Wszystko przez niską emeryturę. 

- Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą - przekazała w rozmowie z Plejadą.pl. Jej sytuacja nie jest łatwa. Niektórych takie pieniądze nawet by ucieszyły, ale artystka nie jest usatysfakcjonowana.

Teresa Lipowska nie traci ducha

Teresa Lipowska nie traci jednak ducha. Aktorka przekazała, że nie ma w tej chwili wielkich potrzeb, więc serial i to, co dostaje od ZUS na razie jej wystarczy.

- Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze - opowiadała.

Lipowska stara się zachować dobrą minę do złej gry. W ostatnim czasie nie wszystkie gwiazdy mają jednak podobne podejście. Najbardziej wokalna w tej kwestii wydaje się być Maryla Rodowicz, a ostatnio malkontentów skrytykował ostro Zygmunt Chajzer. Artyści nigdy nie będą mieli dobrych emerytur, jeśli nie będą płacić wysokich składek. Niektórzy wciąż chyba jednak tego nie rozumieją.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL

źródło: Plejada.pl