Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Teresa Lipowska pojechała przed Wielkanocą do Skolimowa. Zwróciła się do Polaków
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 07.04.2023 20:54

Teresa Lipowska pojechała przed Wielkanocą do Skolimowa. Zwróciła się do Polaków

None
PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News

Teresa Lipowska wybrała się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w podwarszawskim Skolimowie. Gwiazda "M jak miłość" odwiedziła emerytowanych artystów i złożyła im życzenia wielkanocne. Zwróciła się też do Polaków.

Teresa Lipowska od lat pojawia się na ekranach

Teresa Lipowska zdobyła serca widzów jako Barbara Mostowiak, w którą od ponad dwudziestu lat wciela się w popularnym serialu TVP "M jak miłość". Aktorka ma jednak na swoim koncie o wiele więcej ról. Zagrała między innymi w produkcjach, takich jak "Noce i dnie", "Wśród nocnej ciszy", "Hazardziści" czy "Za niebieskimi drzwiami".

Aktorka mimo starszego wieku wciąż jest aktywna zawodowo. 85-latka chętnie udziela wywiadów i bierze udział w wydarzeniach branżowych. Energiczna seniorka nie zapomina również o swoich kolegach, którzy ze względu na stan zdrowia nie są już w stanie wykonywać zawodu. Ostatnio wybrała się do  Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

"Chłopaki do wzięcia". Ryszard "Szczena" Dąbrowski zostanie bezdomny? Jego dom nagle zniknął

Spotkanie wielkanocne w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w podwarszawskim Skolimowie prowadzony jest od od 1928 roku. Placówka została zbudowana za pieniądze ze składek Związku Artystów Scen Polskich. Przebywają w niej emerytowani artyści, którzy z różnych względów nie mogą spędzić starości w swoich domach. 

W ośrodku co roku organizuje się spotkanie z okazji zbliżającej się Wielkanocy. Mieszkańcy Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie spotykają się przy stole zastawionym świątecznymi potrawami. 

Teresa Lipowska odwiedziła Dom Artystów Weteranów Scen Polskich

Na spotkaniu nie zabrakło gości. Pojawili się na nim między innymi aktorka z "Klanu" Halina Jabłonowska, tancerka Ryszarda Gozdowska czy też gwiazda Operetki Warszawskiej Alina Kaniewska-Krasucka. Wizytę emerytowanym artystom złożyła także Teresa Lipowska.

- Bardzo chętnie tu przyjeżdżam i podczas obiadu chętnie podzieliłam się jajeczkiem ze swoimi kolegami. Tak jak im, tak i państwu składam najserdeczniejsze życzenia. Spokojnych, radosnych, rodzinnych świąt - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem".

Gwiazda "M jak miłość" złożyła również życzenia wszystkim Polakom. Podkreśliła, że najważniejsze jest to, aby święta spędzać z ludźmi, których się kocha.

- Żeby to jajeczko było z dziećmi, wnukami i najbliższymi. Uśmiechajcie się. Przychodzi wiosna i będzie cudownie - zaznaczyła Lipowska.

Źródło: “Super Express”