Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Teresa Lipowska po 70 lat pracy pobiera głodową emeryturę. Padła zaskakująco niska kwota
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 25.01.2023 12:02

Teresa Lipowska po 70 lat pracy pobiera głodową emeryturę. Padła zaskakująco niska kwota

Teresa Lipowska
Teresa Lipowska fot. KAPiF

Teresa Lipowska od 70 lat jest aktywna zawodowo. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła jej rola Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość", w którą wciela się już od 22 lat. Aktorka narzeka na swoją emeryturę i gdyby nie możliwość pracy dodatkowej, nie byłaby w stanie się utrzymać.

Teresa Lipowska gorzko o emeryturze

Teresa Lipowska od 22 lat występuje w jednym z najpopularniejszych polskich seriali "M jak miłość". Widzowie pokochali ją za rolę Barbary, żony Lucjana i seniorki rodu Mostowiaków. Niestety mimo tak długiego stażu pracy w telenoweli i ogromnej rozpoznawalności, Teresa Lipowska pobiera szokująco niską emeryturę.

W kwietniu Teresa Lipowska udzieliła wywiadu portalowi Plejada i gorzko wypowiedziała się na temat wysokości przelewów z ZUS-u. Emerytka przeszła na świadczenie już w wieku 55 lat.

- Mam 2200 złotych emerytury. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów. Kiedy poszłam na emeryturę, a namówili mnie, żebym poszła wcześniej, bo będę sobie dorabiała ewentualnie przedstawieniami, a się na to zgodziłam, mając 55 lat, to wtedy ten portfelik był bardzo cieniutki. Nam przepadło, bo żeśmy swego czasu bardzo dużo wpłacali na tzw. dodatek do emerytury i w pewnym momencie to wszystko gdzieś znikło i okazało się, że nic nie mamy - powiedziała Teresa Lipowska.

Teresa Lipowska nie byłaby w stanie wyżyć z samej emerytury

85-latka, która od 70 lat jest aktywna zawodowo jakiś czas temu przyznała, że trudno byłoby się jej utrzymać z samej emerytury. Gdyby nie dorabiała jako aktorka. "miałaby biedę".

- Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą - mówiła w rozmowie z Wideoportalem.

- Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Ja jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze - podsumowała gwiazda "M jak miłość".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Plejada, Wideoportal

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.  Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!