Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Teresa Lipowska na zdjęciach z młodości. Serialowa Barbara Mostowiak była pięknością
Irmina Jach
Irmina Jach 10.07.2022 21:29

Teresa Lipowska na zdjęciach z młodości. Serialowa Barbara Mostowiak była pięknością

Teresa Lipowska - EA
Pawel Wodzynski/East News

Teresa Lipowska - mimo bogatego dorobku artystycznego - większości widzów znana jest przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w telenoweli "M jak miłość". Aktorka lada dzień będzie świętować 85. urodziny. Niewielu fanów pamięta, że w młodości mogła pochwalić się niesamowitą urodą.

Teresa Lipowska zadebiutowała na dużym ekranie w 1950 roku, jako trzynastoletnia dziewczynka. Od tego czasu pojawiła się w niezliczonych produkcjach filmowych, serialach oraz wystąpiła w dziesiątkach spektakli teatralnych.

Teresa Lipowska będzie obchodzić 85. urodziny

Mimo że gwiazda "M jak miłość" kończy 14 lipca 85 lat, nie zamierza rezygnować z aktywności zawodowej. Jak wspominała w licznych wywiadów, podczas kilkudziesięciu lat pracy nigdy nie miała dnia wolnego. To pomaga jej zachować formę fizyczną.

- Jeśli chodzi o głowę, zupełnie nie czuję wieku, no niestety kości trochę trzeszczą. Przez całe życie byłam bardzo energiczna, no i do dziś mi trochę zostało - opowiadała Teresa Lipowska. Najważniejszy jest dla niej nie wygląd, a dobry humor oraz optymizm.

Największym marzeniem gwiazdy jest długowieczność - chciałaby zobaczyć na torcie tyle świeczek, ile widywała niezapomniana Danuta Szaflarska. Trzeba jej przyznać, że energii mogłaby pozazdrościć aktorce niejedna nastolatka.

Teresa Lipowska była pięknością

Niewiele osób pamięta, że serialowa Barbara Mostowiak była w młodości przepiękną kobietą. W świadomości wielu widzów - szczególnie młodszych - widnieje przede wszystkim jako seniorka rodu Mostowiaków. Nie zawsze jednak była obsadzana w takich rolach.

By przypomnieć sobie, jak Teresa Lipowska wyglądała w przeszłości, warto obejrzeć spektakl telewizyjny "Dwie wdowy - ekspresyjne spotkanie aktorskich ulubieńców" z 1967 roku. Późniejsza gwiazda "M jak miłość" występowała w nim jako trzydziestolatka.

Teresa Lipowska mogła pochwalić się bardzo klasyczną, niesamowitą urodą. Jej regularne rysy i wytworna fryzura sprawiały, że artystka mogłaby bez cienia zwątpienia stanąć w szeregu z legendami pokroju Marilyn Monroe, Brigitte Bardot i Audrey Hepburn.

Teresa Lipowska
Screen ze spektaklu telewizyjnego "Dwie wdowy - ekspresyjne spotkanie aktorskich ulubieńców"
Teresa Lipowska
Screen ze spektaklu telewizyjnego "Dwie wdowy - ekspresyjne spotkanie aktorskich ulubieńców"
Teresa Lipowska
Screen ze spektaklu telewizyjnego "Dwie wdowy - ekspresyjne spotkanie aktorskich ulubieńców"

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl