Rozrywka.Goniec.pl > Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych

artur barciś
03.11.2022 17:00 Artur Barciś zbierał pieniądze na cmentarzu. Bardzo przykre, co powiedziała starsza pani

Artur Barciś kultywował wieloletnią tradycję i dzień Wszystkich Świętych spędził aktywnie. Na warszawskich Starych Powązkach zbierał datki na renowację zabytkowych nagrobków. Niestety, gest dobroczynności nie spotkał się z wyłącznie pozytywnymi reakcjami. Aktor podzielił się kilkoma z nich.

cmentarz przykon
02.11.2022 18:32 Ludzie płakali ze śmiechu na cmentarzu. Wszystko przez organistę

Wizyty na cmentarzu nie należą raczej do radosnych, jednak wydarzenia na nekropoli w Przykonie (woj. wielkopolskie) przeczą tej tezie. Parafianie nie mogli powstrzymać się od wybuchów śmiechu. Wszystko za sprawą organisty, który zaprezentował osobliwy wokal. Nagranie jest hitem sieci.

Biedronka przygotwała tydzień pełen cenowych okazji.
30.10.2022 16:58 Zacznie się już w poniedziałek. Biedronka przygotowała dla klientów świetne okazje, lepiej się spieszyć

Biedronka tuż przed dniem Wszystkich Świętych przygotowała okazje, które z pewnością zachęcą Polaków do zakupów. Od 31 października dyskont zaoferuje klientom między innymi darmowe znicze i modne dodatki, które przydadzą się podczas wizyty na cmentarzach. Warto się pospieszyć - we wtorek sklepy będą zamknięte.Biedronka postanowiła zachwycić klientów tuż przed dniem Wszystkich Świętych. Na stronie internetowej sieci pojawiły się aż dwie gazetki promocyjne - w jednej znajdziemy m.in. produkty spożywcze, a w drugiej torebki, rękawiczki, buty i inne elementy garderoby.

krzysztof krawczyk grób
29.10.2022 18:14 Grób Krzysztofa Krawczyka wygląda teraz zupełnie inaczej. Zniknął ważny element

Grób Krzysztofa Krawczyka tuż przed Wszystkich Świętych nie wygląda tak, jak przypuszczali fani. Zazwyczaj stał na nim wzór ułożony ze zniczy przez największych wielbicieli śpiewaka, teraz jednak... zniknął. Czy co do grobu są jakieś plany?

znicz-grob
25.10.2022 16:00 Wszystkich Świętych 2022. "Zakazane" na cmentarzach. Wielu Polaków co roku popełnia ten sam błąd odzieżowy

1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, to dzień, w którym miliony Polaków udają się na groby swoich bliskich, by pokazać, że wciąż o nich myślą i pamiętają. Niestety, część z osób, które tego dnia idą na cmentarz, dzień ten traktują jako idealny moment, by pokazać się dawno nie widzianej rodzinie.

Z roku na rok powstaje coraz więcej aplikacji zawierających dane z cmentarzy w całej Polsce.
24.10.2022 21:37 Wszystkich Świętych 2022. Problem ze znalezieniem grobu? Te aplikacje przydadzą się podczas wizyty na cmentarzu

Z roku na rok powstaje coraz więcej aplikacji mobilnych zawierających najrozmaitsze dane z cmentarzy w całej Polsce. Część z nich oferuje wyszukiwarki grobów, część ułatwia poruszanie się po mapie samego cmentarza. Zważywszy przyszłotygodniową uroczystość Wszystkich Świętych warto zapoznać się choć z niektórymi z nich.

Znicze
13.10.2022 17:21 Wszystkich Świętych 2022. Auchan sprzedaje znicze za ponad 180 zł. Internauci są oburzeni

Wszystkich Świętych 2022. Postępująca inflacja każe nam wszystkim sądzić, że nadchodzące święta będą szczególnie kosztowne. Producenci zniczy od miesiąca zapowiadają, że w tym roku ceny będą rekordowo wysokie... ale nikt nie spodziewał się aż takich kwot!

edyta gorniak halloween
08.11.2021 16:16 Przeróbka wpadki Edyty Górniak hitem na tiktoku

W ostatnim czasie Edyta Górniak aktywnie korzysta z mediów społecznościowych. Gwiazda wykorzystuje swoją popularność, by dzielić się z fanami zaskakującymi teoriami spiskowymi. Niedawno ostrzegała Polaków przed świętowaniem Halloween. Rozbawieni internauci postanowili sparodiować gwiazdę, a nagranie trafiło na Tik Toka.Piosenkarka już od jakiegoś czasu zaskakuje obserwatorów swoimi kontrowersyjnymi teoriami. Niedawno podzieliła się z internautami przemyśleniami dotyczącymi świętowania dnia Wszystkich Świętych.- To jest też czas, kiedy chcemy nawiązać połączenie z istotami, które były nam bliskie, i które są już w innej gęstości, w innym wymiarze [...] To jest szczególny czas, w którym myślimy bardziej o życiu i o śmierci [...] - tłumaczyła celebrytka.

kora grob
02.11.2021 21:20 Do sieci trafiło nagranie z nocnej wizyty przy grobie Kory

W czasie Wszystkich Świętych wiele osób wspomina nie tylko zmarłych bliskich, ale również swoich ulubionych artystów, którzy pożegnali się już ze światem. Groby aktorów, piosenkarzy czy muzyków co roku odwiedzają dziesiątki fanów, którzy w ten sposób pielęgnują pamięć o nich i wspomnienia o ich twórczości. Liczna grupa wielbicieli złożyła w tym roku wizytę przy nagrobku Kory.Serwis "Świat Gwiazd" opublikował w sieci nagranie z Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach, gdzie znajduje się grób uwielbianej przez Polaków wokalistki zespołu Maanam. Widok mogiły wyciska łzy z oczu.

EN 01188332 6911
02.11.2021 16:24 Zdjęcie grobu Krzysztofa Krawczyka trafiło do sieci w dzień Wszystkich Świętych

W tym roku Polacy pożegnali się m.in. z Krzysztofem Krawczykiem, który odszedł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Artysta został pochowany na cmentarzu w Grotnikach koło Łodzi, a niedawno na jego mogile stanął okazały pomnik. W dzień Wszystkich Świętych grób artysty odwiedziło wielu fanów, a przyjaciel piosenkarza i jego wieloletni menadżer Andrzej Kosmala opublikował w sieci wzruszające zdjęcie nagrobka gwiazdora.Nagła śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła zarówno jego bliskimi, jak i fanami króla polskiej estrady. Wielu z nich postanowiło uczcić gwiazdora i zaplanowało wizytę przy jego grobie w dzień Wszystkich Świętych.Niedługo przed śmiercią Krzysztof Krawczyk poinformował fanów, że został hospitalizowany z powodu zakażenia COVOD-19. Stan piosenkarza poprawił się jednak na tyle, że lekarze zezwolili mu na powrót do domu przez tegoroczną Wielkanocą. Niestety, druzgocząca informacja o śmierci piosenkarza obiegła kraj w świąteczny poniedziałek, 5 kwietnia 2021 roku.

Romowie w bardzo nietypowy sposób obchodzą Wszystkich Świętych. 1 listopada na grobach biesiadują i piją alkohol
01.11.2021 21:26 Romowie świętują Wszystkich Świętych w wyjątkowy sposób

1 listopada cmentarze zapełniają się ludźmi odwiedzającymi groby swoich bliskich. Nie wszyscy jednak pogrążają się w zadumie. Nad niektórymi mogiłami pojawiają się roześmiani, radośni i śpiewający ludzie. Co więcej, przynoszą ze sobą alkohol i jedzenie. Romowie we Wszystkich Świętych w nietypowy sposób czczą pamięć swoich zmarłych.W poniedziałek polskie cmentarze zamieniły się w miejsce spotkań bliskich. Niektórzy byli jednak świadkami niecodziennych scen.Romowie celebrują Wszystkich Świętych w sposób wyjątkowy i próżno szukać u nich smutku. Śpiew, posiłki, a także alkohol. Przede wszystkim 1 listopada to szansa na spotkanie się z rodziną, a te są bardzo często rozproszone po najdalszych zakątkach świata.

EN 01407105 0023
01.11.2021 18:12 Lekarz ujawnił, jakimi słowami pożegnał się z nim Krawczyk

Krzysztof Krawczyk to jeden z artystów, którzy odeszli w tym roku, a nagła śmierć gwiazdora polskiej estrady wstrząsnęła niemal całym krajem. Lekarz i bliski przyjaciel piosenkarza ujawnił treść ich ostatniej rozmowy, którą odbyli zaledwie dwa dni przed śmiercią gwiazdora.Maciej Świtoński wspomniał zmarłego przyjaciela w rozmowie z redakcją portalu wp.pl. Przyjaciel muzyka przyznał, że ich ostatnia rozmowa była jedną z najtrudniejszych, jakie przeprowadził w swoim życiu.- Byłem przekonany, że Krzysztof jest jeszcze w szpitalu, ale jego menedżer, Andrzej Kosmala, przekazał mi informację, że wraca do domu. Zadzwoniłem niemal od razu, chciałem go usłyszeć, pogadać, złożyć życzenia, bo przecież była Wielkanoc - relacjonował Świtoński w rozmowie z wp.pl.

EN 01184731 9970
01.11.2021 15:55 Siostra Anny Przybylskiej opublikowała w sieci poruszające zdjęcie

Choć w tym roku minęło 7 lat od śmierci Anny Przybylskiej, to bliscy aktorki wciąż nie mogą pogodzić się z jej stratą. Siostra gwiazdy opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, które poruszyło fanów zmarłej w 2014 roku artystki.Anna Przybylska przegrała walkę z nowotworem trzustki i odeszła 5 października 2014 roku. Gwiazda osierociła wówczas troje dzieci, których ojcem jest Jarosław Bieniuk. Dzień Wszystkich Świętych to okazja do wspomnień dla bliskich przedwcześnie zmarłej aktorki. Jednym z nich publicznie podzieliła się jej siostra, Anna Kubera.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
30.10.2021 14:59 Wszystkich Świętych. Prosty sposób, aby znicz palił się dłużej

Każdy, kto odwiedza groby z okazji Wszystkich Świętych chce, aby znicze nie gasły po kilku godzinach. Wystarczy zastosować prosty trik - przyciąć knot, aby płomień palił się znacznie dłużej. Jednak niewielu Polaków wie, jak poprawnie to zrobić.Wygląd znicza ma znaczenie nie tylko w kontekście estetycznym, lecz także użytkowym. Dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów wykonania, aby przedłużyć żywotność ognia.