Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Telekamery 2022. Tadeusz Sznuk nie pojawił się na gali i nie odebrał statuetki. Co się stało?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 01.06.2022 09:31

Telekamery 2022. Tadeusz Sznuk nie pojawił się na gali i nie odebrał statuetki. Co się stało?

Tadeusz Sznuk nie pojawił się na Telekamerach i nie odebrał statuetki. Co się stało?
KASIA ZAREMBA/East News

Tadeusz Sznuk podczas rozdania Telekamer 2022 zdobył statuetkę dla „Osobowości 25-lecia”. Choć prowadzący legendarnego już teleturnieju „Jeden z dziesięciu” nie zjawił się na sali, był jednak na tę okoliczność przygotowany i napisał wcześniej list, który odczytała ze sceny Krystyna Czubówna.

Tadeusz Sznuk nie mógł pojawić się na rozdaniu Telekamer osobiście. Czy jego fani mają powody do niepokoju?

Telekamery „Tele Tygodnia” obchodzą w tym roku swoje 25-lecie. Rozdanie nagród transmitowane było w TV Puls, a za jej poprowadzenie odpowiedzialni byli Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski. Muzyczną gwiazdą wieczoru była natomiast Edyta Górniak. Z okazji jubileuszu w plebiscycie pojawiły się nowe kategorie, w ramach których uhonorowano najlepszych aktorów, prezenterów oraz dziennikarzy ostatniego ćwierćwiecza.

Czytelnicy zdecydowali, że jedna z najważniejszych polskich nagród z dziedziny telewizji i mediów w kategorii „Osobowość 25-lecia” trafi do Tadeusza Sznuka - prowadzącego legendarny teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Niestety laureat nagrody nie pojawił się na wydarzeniu. Co się stało?

Po ujawnieniu laureata statuetki, prowadzący powiedzieli, że mają list od prezentera, który nie pojawił się na gali z „powodów rodzinnych”. Tadeusz Sznuk był przygotowany na wypadek wygranej i wcześniej napisał list, który ze sceny odczytała Krystyna Czubówna - właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosu w Polsce. W liście laureat nagrody podzielił się ze zgromadzonymi następującą refleksją:

Gratuluje nominowanym i zwycięzcom wszystkich kategorii. Wciąż się zastanawiam...Mamy dziesiątki kanałów i setki programów, w których występują tysiące postaci. Co zatem jest podstawą, esencją osobowości telewizyjnej, skoro ten zaszczytny tytuł przypadł jegomościowi, który głównie zajmuje się czytaniem na głos, ze zrozumieniem, pytań z małych karteczek. Doprawdy dziwny jest ten telewizyjny świat. Z uszanowaniem, Tadeusz Sznuk

- napisał laureat nagrody „Osobowość 25-lecia”.

„Jeden z dziesięciu” to jeden z najstarszych telewizyjnych programów w Polsce, który bawi i uczy widzów już od 28 lat. Teleturniej prowadzony przez Tadeusza Sznuka, oparty na brytyjskim formacie „Fifteen to One”, przez 23 lata gościł na antenie TVP2, a od 2018 r. show emituje TVP1.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl