Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tak wygląda teraz grób ś.p. Dariusza Gnatowskiego
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 14:28

Tak wygląda teraz grób ś.p. Dariusza Gnatowskiego

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Jan BIELECKI/East News

Dariusz Gnatowski został pochowany na cmentarzu podgórskim w Krakowie. Po kilku miesiącach od śmierci widok grobu aktora wciąż wywołuje ogromne poruszenie. Widać, że śmierć artysty wstrząsnęła wieloma osobami.

Grób Dariusza Gnatowskiego tonie w kwiatach

Śmierć Dariusza Gnatowskiego była dla fanów serialu „Świat według Kiepskich” ogromnym zaskoczeniem. 59-letni aktor odszedł 20 października 2020 roku w wyniku ostrej niewydolności oddechowej i zatrzymania akcji serca. Po śmierci wykryto u artysty zakażenie wirusem COVID-19.

Aktor został skremowany, a urna z jego prochami została pochowana na cmentarzu podgórskim w Krakowie. Pogrzeb serialowego Arnolda Boczka odbył się 3 listopada 2020 roku, a w sieci ciepłymi słowami pożegnało go wielu fanów oraz współpracowników.

Kilka miesięcy po śmierci Gnatowskiego, dziennikarze „Super Expressu” postanowili z kamerą odwiedzić grób aktora w Krakowie. Na miejscu ekipa programu „(Nie)zapomniani” zastała niezwykle wzruszający widok. Nagrobek artysty wciąż tonie w kwiatach i wieńcach pogrzebowych, które złożyli na mogile jego bliscy, współpracownicy oraz fani.

Wśród wieńców na grobie Dariusza Gnatowskiego zdecydowanie wyróżnia się ogromny pęk białych róż, który złożyli na grobie przyjaciele aktorzy z krakowskiego Teatru STU. To właśnie na jego deskach w 1986 roku zadebiutował Gnatowski i to z nim zawodowo związany był do końca swoich dni.

Jak można zauważyć w materiale zrealizowanym przez dziennikarzy „Super Expressu”, na nagrobku Dariusza Gnatowskiego brakuje jednak jeszcze napisów. Na razie funkcję informacyjną pełni ramka, w której umieszczono kartkę m.in. z imieniem i nazwiskiem aktora, oraz datą jego urodzin i śmierci. 

Dariusz Gnatowski przyszedł na świat  24 maja 1961 w Rudzie Śląskiej, jednak wychował się w Zabrzu. W 1985 został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Od 1999 aż do śmierci Gnatowski wcielał się w rolę Arnolda Boczka w serialu „Świat według Kiepskich” stacji Polsat i to właśnie ta rola przyniosła mu największą rozpoznawalność i popularność. Na swoim koncie aktor miał jednak również gościnne kreacje w innych lubianych produkcjach tj. „13 posterunek”, „Tygrysy Europy” czy  „Na dobre i na złe”.

W 1990 roku aktor poślubił Annę Wach, która przez ostatnie lata wspierała go w walce z otyłością i cukrzycą. Małżeństwo wspólnie wychowywało jedną córkę, Julię.

Screen youtube.com Niezapomniani

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: Grób