Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Syn Lecha Wałęsy wprost wskazał, dlaczego wpadł w nałóg. Zwrócił się do ojca
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 12.12.2022 18:33

Syn Lecha Wałęsy wprost wskazał, dlaczego wpadł w nałóg. Zwrócił się do ojca

Lech Wałęsa się nie spodziewał takich słów po synu? Sławomir Wałęsa opowiedział o piciu alkoholu
Jarosław Kruk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Lech Wałęsa w wywiadzie dla "Super Expressu" wyznał, że jego zaangażowanie w politykę bardzo dużo go kosztowało. Gdy walczył o "szczęście dla świata", nie mógł prowadzić normalnego życia i nie było go wtedy, gdy był rodzinie najbardziej potrzebny.

Były prezydent udzielił wywiadu Dorocie Wellman, w którym mówi o tym, ile stracił, przez to, że walczył z komunizmem. Wyznaje, że dom i dzieci zostawił żonie, co teraz mści się na rodzinie.

- Byłem całkowicie oddany sprawom i nie warto było, bo straciłem normalne życie, straciłem rodzinę, nie było mnie, kiedy dorastały, nie było mnie, kiedy były problemy, bo ja się zająłem szczęściem świata - powiedział dziennikarce Lech Wałęsa.

Sławomir Wałęsa, w odpowiedzi na wyznanie ojca, postanowił zabrać głos i skomentować to, czego dowiedzieliśmy się z wywiadu udzielonego przez byłego prezydenta dziennikarzowi "Super Expressu". Syn Lecha Wałęsy zdradził, że nie pije przez ojca i nie ma do niego żadnego żalu.

- Tato, ja nie piję przez ciebie. Ja po prostu byłem nieśmiały i nie radziłem sobie z emocjami. Nie mam pretensji do ojca - powiedział syn polityka, tłumacząc, że jego problemy nie wynikają z zaniedbania przez głowę rodziny.

- Tata zakładał, że mama poradzi sobie z naszym wychowaniem. Dobrze zakładał. Mama sobie świetnie radziła z wychowaniem mnie i mojego rodzeństwa. Takich kobiet, jak ona, to już nie ma - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Sławomir Wałęsa.

Sławomir Wałęsa stanowczo podkreślił, że nie ma "żadnego żalu do ojca". Nie zmienia to jednak tego, że zarówno on, jak i jego rodzeństwo, przez lata żył w cieniu swojego legendarnego taty,

- Mam natomiast żal do ludzi, którzy jak miałem jakieś osiągnięcia, to mówili, że to przez ojca i że on mi to załatwił. Jak coś osiągałem w życiu, to zawsze słyszałem, że to dzięki ojcu. Każda z moich sióstr i każdy z moich braci, jak coś osiągali, to słyszeli, że to ojciec nam załatwił. On dla mnie był i jest normalnym ojcem - dodał syn legendarnego polityka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express