Rozrywka.Goniec.pl

KAPiF

Steffen Möller zniknął z telewizji z dnia na dzień. Wydało się, co teraz robi gwiazdor "M jak miłość"

25 Marca 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Steffen Möller dał się poznać Polakom jako sympatyczny Niemiec z programu TVP “Europa da się lubić”. Przez kilka lat oglądaliśmy go także w serialu “M jak miłość”. Aktor zniknął jednak z telewizji niemalże z dnia na dzień. Czym się dziś zajmuje?

Niemiecki aktor zyskał sympatię Polaków

Steffen Möller  to pochodzący z Niemiec aktor, który za młodu chętnie udzielał się w kabarecie. Potem poszedł jednak w ślady rodziców i po odbyciu służby cywilnej rozpoczął studia na kierunku teologia i filozofia na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. Wtedy też zainteresował się Polską i postanowił udać się do Krakowa na kurs naszego języka. W 1994 roku znalazł swój drugi dom nad Wisłą. Przez lata uczył języka niemieckiego w jednym z warszawskich liceów, a następnie na Uniwersytecie Warszawskim.

Steffen stał się rozpoznawalny w Polsce dzięki roli w serialu “M jak miłość”. Wcielał się w postać sąsiada Mostowiaków, drugiego męża Małgosi (w tej roli Joanna Koroniewska). Przygoda w tej produkcji trwała 5 lat i przyniosła mu kilka nagród, m.in. Wiktora w 2003 roku. Sympatyczny Niemiec dołączył do stałego grona bywalców programu “Europa da się lubić” emitowanego na TVP . W każdym odcinku mieszkający w Polsce obcokrajowcy opowiadali o swojej kulturze i różnicach, jakie zaobserwowali, porównując Polskę ze swoimi ojczyznami. Möller  był jednym z niewielu uczestników, którzy pojawili się w każdym odcinku emitowanej do 2008 roku produkcji. 

reprezentacja Polski

Ironiczny żart sponsora reprezentacji Polski po blamażu z Czechami

CZYTAJ DALEJ

Co słychać u Steffena Möllera?

Choć niemal nagle zakończył działalność w telewizji, nie porzucił rozrywkowej smykałki. Obecnie jest stand uperem, który prezentuje swój program zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Aktor obecnie zamieszkuje w Warszawie i Berlinie. Obie nieruchomości są ulokowane niedaleko dworców, co ułatwia mu przemieszczanie się między stolicami. - Tak, to wielkie osiągnięcie dla kogoś, kto pochodzi z prowincji. Po pierwsze lubię stolice, bo w nich się kumuluje życie. Poza tym udało mi się znaleźć mieszkania blisko dworca. W ten sposób jestem też blisko pociągu Berlin-Warszawa - cieszył się Steffen.

W rozmowie z dziennikarzami portalu dw.com przekazał, że decyzja o przeprowadzce do Polski była jedną z lepszych w jego życiu. - Doświadczenie Polski niesamowicie mnie wzbogaciło. Inaczej dzisiaj patrzę na Niemcy, na siebie samego. Troszkę ubolewam, że obecnie wszystko tak zdominowały tematy polityczne. Moje zainteresowania są na niższym szczeblu. Takim interkulturowym. Sprawy międzykulturowe to jakby fundament. One istnieją zawsze, niezależnie od polityki - przyznał.

Uczestnik "Europa da się lubić" pisze książki

Möller zajął się także pisaniem, do tej pory wydał 7 książek o tematyce przede wszystkim reportażowo-turystycznej: “Expedition to the Poles”, “Moja klasyczna paranoja”, “Viva Warszawa – książka dla turystów, słoików i gastarbeiterów”, “”Berlin-Warszawa-Express”, “Pociąg do Polski” oraz “Viva Polonia”.

Jego najnowsze wydawnictwo, “Weronika! Twój mąż tu jest! – Gdy Niemcy i Polacy się kochają”, trafiło na sklepowe półki w sierpniu 2020 roku. Książka porusza temat konfliktu w związkach. Obecnie Niemiec pracuje nad kolejnym projektem, do którego zbiera materiały. Książka będzie dotyczyć polskich opiekunek w jego ojczyźnie.

Źródło: dw.com

Anna Dereszowska

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Anna Dereszowska skrytykowana przez widzów

CZYTAJ DALEJ
Nasz nowy dom

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Edyta Golec dodała wyjątkowe nagranie. Fani zwrócili uwagę na jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Po wpisie Roksany Węgiel o zaręczynach w sieci rozpętała się burza. Fani robią jedną rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jonanna Koroniewska opublikowała poruszający post. Tak nazwała Katarzynę Dowbor
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Łukasz Golec zdradził tajemnicę brata. Wszystko się wydało na oczach widzów Polsatu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Sara James szczerze o relacji z mamą. Z ust młodej gwiazdy padły wymowne słowa
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Wiśniewski wystąpił z córką i zachwycił całą Polskę. Gwiazdor zrobił "wejście smoka"
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]