Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "SE": Cezary Żak przyłapany na paleniu plastików w ognisku. Sprawę skomentował wiceminister Jacek Ozdoba
Monika Majko
Monika Majko 04.05.2022 17:06

"SE": Cezary Żak przyłapany na paleniu plastików w ognisku. Sprawę skomentował wiceminister Jacek Ozdoba

EN 01504663 0014
Pawel Wodzynski/East News

Jak donosi "Super Express", w długi weekend majowy Cezary Żak zajął się porządkowaniem swojej działki. Aktor, który jeszcze niedawno chwalił się budową "ekologicznego domu" miał rozpalić na swojej posesji wielkie ognisko, w którym palił folię, styropiany i inne plastiki. Zdjęcia trafiły do mediów, a zachowanie gwiazdora wywołało ogromny skandal. Sprawę publicznie skomentował wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. "Super Express" opublikował na swoich łamach zdjęcia, pokazujące Cezarego Żaka z naręczem plastikowych śmieci, które miał następnie wrzucić do ogniska. Wszystko to miało miejsce na mazurskiej działce gwiazdora "Rancza", gdzie jakiś czas temu aktor wraz z żoną postawił drewniany dom.

Cezary Żak miał palić śmieci na swojej posesji. Niedawno budował tam "ekologiczny" dom

Aktorskie małżeństwo długo szukało miejsca poza Warszawą, w którym mogliby odetchnąć od zgiełku. W końcu Cezary i Katarzyna Żakowie zdecydowali się na działkę z dostępem do jeziora, znajdującą się na Mazurach.

Wkrótce na posesji pary stanął drewniany dom, a aktorzy chwalili się "energooszczędnym i pasywnym" budynkiem, zachwalając podobne budowle w nagraniu promującym jedną z firm. Lokalizacja działki pozostawała jednak w tajemnicy.

Debaty trwały długo. Chcieliśmy, żeby był to dom drewniany, energooszczędny. Żeby był nowoczesny, ale z nutą trochę wiejską, trochę prowansalską – mówiła w jednym z wywiadów Katarzyna Żak, której słowa przypomniała redakcja "Super Expressu".

Teraz jednak w mediach pojawiły się zdjęcia Cezarego Żaka, który na łonie natury miał palić plastikowe śmieci. W naszym kraju palenie śmieciami kominku czy w ognisku jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywna do 5 tys. zł. – Wrzucał do ognia styropian, plastiki, folie i wiele innych odpadków, które powinien posegregowane oddać do utylizacji. Dym i smród był nie do wytrzymania. Żak palił śmieci przez około godzinę – miał wyznać dziennikarzom "Super Expressu" świadek zdarzenia.

cezary zak
www.se.pl

Źródło zdjęć: WSTYD! Cezary Żak palił plastikowe śmieci na Mazurach. Gwiazdor "Rancza" zrobił to w czasie majówki

Zachowanie Cezarego Żaka skomentował wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba

Do sprawy publicznie odniósł się wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Przedstawiciel rządu na Twitterze przypomniał przepisy Ustawy o odpadach i podkreślił, że to wielki wstyd dla znanego aktora.

Zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach, za takie zachowanie grozi kara grzywny lub areszt. Zgłosiłem sprawę do właściwych organów. Ponadto za zaśmiecanie podwyższamy kary. Wstyd Panie Żak. W ramach pokuty proszę o nagłośnienie nowych kar – zaapelował do gwiazdora Jacek Ozdoba.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Super Express/Goniec.pl