Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ryszard Rynkowski był wielką gwiazdą, ale potem wpadł w kłopoty. Z czego dziś żyje?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 16.09.2022 11:42

Ryszard Rynkowski był wielką gwiazdą, ale potem wpadł w kłopoty. Z czego dziś żyje?

Ryszard Rynkowski był wielką gwiazdą, ale potem wpadł w kłopoty. Z czego dziś żyje?
TRICOLORS/East News

Ryszard Rynkowski, mimo upływu lat, wciąż pozostaje jednym z najbardziej znanych polskich wokalistów. Obecnie jego popularność jednak znacznie spadła i zmuszony był do znalezienia nowego źródła dochodu. Czym obecnie zajmuje się artysta?

Wokalista jeszcze kilka lat temu dużo koncertował, co zapewniało mu solidny zastrzyk gotówki. Obecnie jednak bardzo rzadko można zobaczyć go na scenie. Autor takich przebojów jak "Szczęśliwej drogi już czas" czy "Dziewczyny lubią brąz" miał przez pewien czas problemy finansowe i popadł w kłopoty z prawem.

Ryszard Rynkowski miał problemy z prawem. Chciał popełnić samobójstwo

Muzyk, niegdyś związany z grupą Vox, przeszedł załamanie nerwowe, a w 2016 roku przytknął sobie do skroni naładowaną broń i groził rodzinie, że popełni samobójstwo. Incydent zakończył się w sądzie, a artysta został oskarżony o nielegalne posiadanie ostrej amunicji. Został ukarany grzywną w wysokości 4 tys. zł i trafił do szpitala psychiatrycznego. Na szczęście jego stan się poprawił i udało mu się wrócić do normalnego życia.

Gdy już wszystko wracało na właściwe tory, pandemia koronawirusa sprawiła, że Ryszard Rynkowski przestał zarabiać na koncertowaniu. W październiku 2021 r. obchodził 70. urodziny i zaplanował wyprawić sobie huczny jubileusz... na co zabrakło mu środków. Aby zrealizować cel, poprosił swoich fanów o wsparcie finansowe.

- Bardzo chciałbym to zrobić, ale przede wszystkim potrzebuję wsparcia darczyńców i sponsorów - przyznał. Mamy 2022 rok i artyście nie udało się zgromadzić funduszy i zorganizować wydarzenia.

Problemy z karierą muzyczną sprawiły, że wokalista postanowił znaleźć inne źródło dochodu. Wspólnie z żoną założył w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) nowoczesne centrum, w którym leczą się ludzie z chorym kręgosłupem i po urazach kończyn.

Klinika Rynkowskiego szybko zresztą zaczęła przynosić zyski, a piosenkarz sam prowadził wielomiesięczne rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i decydował o wyborze sprzętu rehabilitacyjnego. Chorzy mogą liczyć w ośrodku, m.in. na terapię osoczem bogatopłytkowym, która pomaga regenerować uszkodzone tkanki miękkie. Z usług centrum Ryszarda Rynkowskiego chętnie korzystają największe gwiazdy polskiego sportu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: WP.pl