Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Rodzina królewska utarła nos Harremu i Meghan. Nawiązano do ich ślubu
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 06.05.2023 16:37

Rodzina królewska utarła nos Harremu i Meghan. Nawiązano do ich ślubu

król Karol III
David Fisher/REX/Shutterstock/EAST NEWS OLI SCARFF/AFP/East News

Koronacja Króla Karola III powoli zbliża się ku końcowi. Podniosłą chwilę mogliśmy oglądać dzięki nadawanym transmisjom. Jednak, jak okazało się w trakcie trwania jej, rodzina królewska wykorzystała okazję, by subtelnie zadrwić z Harry'ego i Meghan.

Koronacja króla Karola III trwa

Koronacja króla Karola jest bardzo podniosłym wydarzeniem. Ostatnie takie zdarzenie miała miejsce 70 lat temu, gdy na tronie zasiadała królowa Elżbieta II. Monarcha zdecydował się na skrócenie, a także unowocześnienie ceremonii, którą prowadził arcybiskup Canterbury. To właśnie on założył na głowę Karola III koronę św. Edwarda. Na koronację zostało zaproszonych wielu gości, przedstawicieli różnych państw, a także celebryci i działacze charytatywni. 

Darmowe sanatorium dla tych emerytów. Wszystko dzięki nowym przepisom

Koronacja króla Karola III. Nawiązano do ślubu Harry'ego i Meghan

Podczas ceremonii wystąpił chór gospel The Kingdom Choir, który składa się z czarnoskórych wykonawców. Co ciekawe, podczas ślubu Harry’ego i Meghan, który odbył się 5 lat temu, również mogliśmy ich usłyszeć. Chór ten został zaproszony na koronację przez samego króla Karola. Tym samym monarcha chciał pokazać, że wbrew temu, co twierdził jego syn, wcale nie jest rasistą, co również potwierdziła Karen Gibson, liderka zespołu gospel. 

Awantura o kolor skóry wnuka Karola III

Podczas wywiadu, który Meghan i Harry udzielili Oprah Winfrey, opowiedzieli o tym, że jeden z członków rodziny królewskiej miał zastanawiać się jakiego koloru skóry będą ich dzieci, co wywołało skandal na tle rasistowskim. Nie zdradzili jednak wtedy, kto dokładnie to powiedział, a wśród innych osób wywołało to spekulacje, jakoby królowa Elżbieta II miałaby się zastanawiać nad kolorem skóry jej prawnuków

Tajemnicę zdradził w końcu dziennikarz Christopher Andersen, autor książki pt. “Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William, Kate, Harry and Meghan”. Podał on, że ta rozmowa miała odbyć się w dniu ogłoszenia zaręczyn najmłodszego syna króla i odbyła się pomiędzy królem Karolem, a jego żoną, Camillą.